پایتخت جوانان جهان اسلام، میزبان همایش علمی در پرتو ملاصدرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، حجت الاسلام سعید رحیمیان دبیر علمی نشست "در پرتو ملاصدرا" گفت: علم و گفته های ملاصدرا باید متناسب با نیازهای امروز جوانان استفاده شود اما امروز فلسفه و حکمت ملاصدرا تدریس نمی‌شود.

وی هدف از این نشست را تربیت جوان با نیازهای امروز که ریشه در خاک داشته باشد و شاخه در آسمان بیان کرد و افزود: یکی دیگر از اهداف ما، گردآوری جوانان و متخصصان جهان اسلام برای تبادل ایده‌ها و و گفت‌وگو بین فرهنگ‌های مختلف در جهان اسلام است.

حجت الاسلام رحیمیان با بیان اینکه امیدواریم که این نشست مقدمه توجه بر عقلانیت به جای افراطی‌گری در جامعه باشد چرا که حکمت ملاصدرا پادزهر افراطی‌گری است تصریح کرد: با اینکه در وقف‌نامه «الله وردی خان» در خصوص مدرسه خان شیراز آمده که همواره باید فلسفه ملاصدرا در این مدرسه تدریس شود، اما قرن‌هاست که تدریس فلسفه در این مدرسه خاموش شده است.

دبیر علمی نشست در پرتو ملاصدرا ادامه داد: باز اندیشی علم ملاصدرا به معنی این نیست که گفته های ملاصدرا در همان حد بماند بلکه باید از سخنان و علم ملاصدرا متناسب با نیازهای روز استفاده شود.

وی با خاطرنشان ساختن اینکه ۸۰ نفر میهمان خارجی و دانشمندانی از کشورهای مالزی، ترکیه، پاکستان و... در این نشست حضور دارند تصریح کرد: اولویت اول تاکید بر پتانسیل شهر شیراز است که در پنل های مختلف مد نظر قرار گرفته است.

حجت الاسلام رحیمیان گفت: این همایش از روز 31 تیرماه سال جاری در هتل شیراز واقع در دروازه قرآن شیراز برگزار می‌شود.

دبیر علمی نشست"در پرتو ملاصدرا"ضمن بیان اینکه این برنامه از برنامه‌های اجباری سازمان کنفرانس اسلامی است تصریح کرد: ملاصدرا در دانشگاه استانبول شناخته‌ شده‌تر است تا در دانشگاه‌های ایران و بخصوص شیراز و امیدواریم این همایش مقدمه آشنایی بیشتر جوانان ایرانی و بخصوص شیرازی با این عالم و فیلسوف باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج