مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ با اشاره به اینکه بندرخشک اینچه‎برون دومین بندر خشک در کشور است، گفت: در بخش زیرسازی به جز روسازی بندر خشک به ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا قربانی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی استفاده از ظرفیت‌های ریلی در حوزه بازرگانی، در سالن کنفرانس راه اهن شمال شرق2 اظهار داشت: در افق 1414 در نظر داریم حمل و نقل، صادرات، واردات و ترانزیت بار را به 6 میلیون و 775 میلیون هزار تن برسانیم و بیشترین مراودات حمل و نقل  به کشورهایCAS به ویژه قزاقستان و ترکمنستان خواهد بود.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق 2 افزود: در افق 1414 با قرارداد 1.2 میلیارد یورویی با شرکت RZD روسیه، قرار است مسیر اینچه‌برون به گرمسار برقی شود و همه موانع باری با اعتبار بیش از 6 میلیون تومان رفع شود.

وی تصریح کرد: در قرارداد 3 ساله 442 کیلومتر مسیر اینچه برون - گرمسار برقی خواهد شد و زیرساخت‌ها برای حمل و نقل ایجاد می‌شود.

قربانی برنامه بعدی راه آهن را ایجاد بندر خشک در اینچه‎برون نامید و یادآور شد: بندر خشک اینچه برون دومین بندر خشک در کشور است و خوشبختانه توسط آقای نوبخت کلنگ‌زنی شد و وی قول مساعد برای اعتبارات این بندر دادند.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق 2 تاکید کرد: در بخش زیرسازی به جز روسازی بندرخشک  به 500 میلیارد تومان نیاز است.

وی گفت: با 30 میلیارد تومان خط عریض ایجاد و با 100 میلیارد تومان بخش سرمایه‌گذاری تامین شده و بخش سرمایه‌گذاری به زودی به مناقصه گذاشته می‌شود و از همه شرکت‌های داخلی و خارجی می‌خواهیم در این مناقصه شرکت کنند.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق 2 افزود: سرمایه‌گذاری در بندر خشک برای سرمایه‌گذاران بسیار سود ده و زودبازده خواهد بود زیرا زیرساخت‌ها توسط راه آهن انجام شده و سرمایه‌گذاران تنها باید در بخش طرح‌های خود سرمایه‌گذاری کنند.

وی تصریح کرد: در سال 95 در راه آهن 212 هزار تن بارگیری انجام شده و میزان بارگیری امسال 549 هزار تن در نظر گرفته شده که این میزان هر سال افزایش خواهد یافت تا در افق 20 ساله به بیش شامل میلیون هزار تن برسانیم.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق 2 اظهار داشت: در حال حاضر، کلینکر، سیمان و مواد خوراکی به کشورهای ترکمنستان و قزاقستان صادرات داریم و محموله ترانزیت نفت از ترکمنستان به بندرعباس از مسیر اینچه برون است و محموله کودشیمیایی و دیگر محصولات نیز از کشور قزاقستان به ایران انجام می‎شود.

وی یادآور شد: راه آهن ایران و کشور قزاقستان ارتباط خوبی در زمینه واردات، صادرات و ترانزیت با هم دارند و انتظار داریم این ارتباط در این زمینه افزایش یابد.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق 2 تاکید کرد: ما آمادگی کامل برای هرگونه همکاری در افزایش صادرات، واردات و ترانزیت و همچنین شرکت‌های قزاقستان داریم و برای سرمایه‎گذاران شرکت‎های قزاقی در بندر خشک حساب ویژه‌ای باز خواهیم کرد تا به راحتی سرمایه‌گذاری کنند.

قربانی اظهار کرد: تقاضای ما از کشور قزاقستان در این سفر این است که قطار اوکتائو - گرگان برای سفر تجار و مردم راه‎اندازی شود و در حال حاضر در صورت راه اندازی ظرفیت قطار تکمیل خواهد بود.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق 2 تصریح کرد: تاجرانی که از مرز اینچه برون فعالیت‎های بازرگانی خود را انجام دهند نسبت به مرز سرخس 19 دلار در خاک قزاقستان کمتر خواهد بود و افرادی که از مرز اینچه برون به مقصد کشورهای CAS صادرات داشته باشند در زمینه کرایه حمل از 50 درصد تخفیف بهره‌مند می‎شوند و این امر سبب تمایل بیشتر تجار برای بارگیری از مرز اینچه‌برون و استان گلستان خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج