استاندار کرمانشاه از تعیین نقشه محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی قصرشیرین و موافقت با ایجاد بازارچه مرزی تیله کوه در نشست اخیر هیئت دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، اسد اله رازانی اظهار داشت: در نشست اخیر هیئت دولت به ریاست دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور، هیئت‌وزیران باهدف بهبود رفاه و ارتقای معیشت مرزنشینان و محرومیت‌زدایی از مناطق مرزی و نگه داشت جمعیت در آن مناطق از طریق رونق‌بخشی به فعالیت بازارچه‌های مرزی، با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ایجاد تعدادی از بازارچه‌های مشترک مرزی موافقت کرد.

استاندار کرمانشاه افزود: به‌موجب این مصوبه، بازارچه مرزی تیله کوه واقع در استان کرمانشاه و نیز بازارچه‌های چیلات و شهابی واقع در استان ایلام دارای مرز مشترک با کشور عراق، ایجاد می‌شوند.

این مقام عالی استان ادامه داد: در این نشست هیئت‌وزیران، نقشه محدوده مناطق آزاد تجاری و صنعتی قصرشیرین و مرزهای دیگر مانند مرز اینچه برون، مهران، اردبیل، سیستان، بانه – مریوان، جاسک و بوشهر را تعیین کرد.

وی تصریح کرد: تصویب این مصوبات ارزشمند حاصل ماه‌ها پیگیرها و رایزنی‌های مستمر و گسترده مدیریت ارشد استان است و این روند پیگیری‌ها همچنان تداوم خواهد داشت.

رازانی با اشاره به رأی چشمگیر مردم استان در انتخابات اخیر به دکتر روحانی افزود: بدون تردید دولت تدبیر و امید نگاهی ویژه به استان کرمانشاه دارد و با اجرای طرح‌ها و برنامه‌هایی ازاین‌دست، شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی و نهایتاً توسعه استان کرمانشاه خواهیم بود.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: مدیریت ارشد استان با جدیت توسعه کرمانشاه را در تمامی بخش‌ها در دستور کار دارد و با پیگیری، نظارت و برنامه‌ریزی به دنبال اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی خرد و ‌کلان برای شکوفایی و پیشرفت هر چه بیشتر استان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج