استاندار گیلان در دیدار با تجار و ایرانیان مقیم اروپا در فرانکفورت فرصت های سرمایه‌گذاری در استان گیلان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت،  محمد علی نجفی که برای انجام سفری 3 روزه در آلمان حضور دارد در  دیدار 50 نفر از تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی و گیلانی مقیم اروپا در فرانکفورت آلمان که با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دراین شهر و رئیس سازمان بنیاد مستضعفان کشور برگزار شد مهمترین توانمندی‌های سرمایه‌گذاری و فرصت‌های مناسب همکاری با بخش خصوصی در گیلان را تشریح کرد.

استاندار گیلان با اشاره به رتبه نخست گیلان در بهبود فضای کسب و کار و تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در 4 سال گذشته گفت: این فضا و شرایط پس از برجام انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است که تا حضور قوی‌تر در استان داشته باشند.

نجفی خاطر نشان کرد: در این دیدار سرمایه‌گذاران برای حضور در بخش‌های مختلفی که استان به آن نیاز دارد اعلام آمادگی کردند ومقرر شد در ماه های آینده با حضور در گیلان از نزدیک از بخش های مختلف استان بازدید کنند و در نشستهای کارشناسی تفاهمهای بدست آمده نهایی شود.

وی گفت: در 4 بخش پسماند و زباله، پتروشیمی، نیروگاه‌های بادی و‌ آبیاری تحت فشار وقطره ای به جمع‌بندی خوبی رسیدیم.

نجفی خاطرنشان کرد: درخصوص پسماند که از معضلات مهم شهرهای گیلان و استانهای شمالی است نیز  شرکتهای خصوصی آلمان اعلام آمادگی کردند تا علاوه بر سرمایه‌گذاری در استان  نسبت به انتقال تکنولوژی اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج