مقوله قطعی آب برق مخابرات و لغو پروازها با توجه به شرایط اقلیم و جغرافیایی خوزستان قابل پیش بینی و پیشگیری بوده و تعلل مدیران استان در این قطعی محرز بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، در گزارش کمیسیون انرژی مجلس در خصوص بحران اخیر قطعی آب، برق و مخابرات در استان خوزستان عنوان شد که مقوله قطعی آب برق مخابرات و لغو پروازها با توجه به شرایط اقلیم و جغرافیایی خوزستان قابل پیش بینی و پیشگیری بوده و تعلل مدیران استان در این قطعی محرز بوده است.

در این گزارش که توسط اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس قرائت شد، ضمن شرح حادثه منشا داخلی و خارجی ریزگرد‌ها، تغییرات اقلیمی و قطع شبکه برق و آب مورد اشاره قرار گرفته و در ‌‌نهایت عنوان شده که آلودگی‌های زیست محیطی به صورت ریزگرد‌ها با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی خوزستان با منشا داخلی و خارجی وجود داشته اما در ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر به دلیل اجرا نشدن دقیق مصوبات مربوط به خروج از این وضعیت و برخی مدیریتهای نامناسب تشدید شده است.

همچنین در این گزارش اشاره شده که مقوله قطعی برق، آب، مخابرات، لغو پرواز‌ها، تعطیلی مراکز آموزشی، توقف تولید نفت خام و... قابل پیش بینی و پیشگیری بود اما به دلیل مدیریت نامناسب در بخش برق استان و انجام ندادن مسئولیت‌ها تعهدات و وظایف محوله در زمان‌بندی خود باعث شد آب، برق و مخابرات قطع شود لذا تعلل مدیران برق استان در این قضیه محرز است.

کمیسیون انرژی مجلس دراین گزارش همچنین برخی راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای حل مشکل ریزگرد‌ها در استان خوزستان را مورد اشاره قرار داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج