مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: طرح گردشگری تالاب استیل آستارا که از سوی شهردار این شهر تهیه شده است، مورد قبول اداره کل محیط زیست گیلان نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، قربانعلی محمدپور در نشست حفاظت محیط زیست استان با اشاره به تخریب تالاب استیل آستارا گفت: شهرداری آستارا در کارگروه گردشگری این شهرستان اقدام به تهیه طرح گردشگری در تالاب استیل کرد که مورد موافقت اداره کل محیط زیست گیلان قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه مقرر شد طرح مذکور پس از اصلاح و تایید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان مورد بررسی دوباره قرار گیرد، تصریح کرد: شهرداری آستارا قبل از هر اقدامی و بدون هماهنگی در کانال‌های موجود و محدوده ضلع شرقی تا ضلع جنوبی تالاب اقدام به شن‌ریزی و تسطیح بخشی از کانال‌ها به طول 1.5 متر کرد که با حضور نیروهای حفاظت محیط زیست آستارا از ادامه این کار جلوگیری به عمل آمد و ماشین‌آلات شهرداری آستارا توقیف شد.

این مسئول با اشاره به اینکه شهرداری آستارا موظف شد در مدت 48 ساعت کانال‌های مسدود شده را بازگشایی کند، یادآور شد: طبق پیگیری‌های اداره کل محیط زیست این کار به انجام رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه محیط زیست گیلان در برابر هر گونه تخریب محیط زیست با تمام توان ایستادگی می‌کند، خاطرنشان کرد: اجرای قوانین محیط زیست برای همه الزامی و ضروری است.

محمدپور محدوده مورد درخواست شهرداری آستارا را خارج از طرح تفصیلی عنوان کرد و متذکر شد: محدوده مذکور در حریم شهر آستارا قرار دارد و جزو حوزه بخشداری مرکزی این شهرستان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج