فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: موفقیت اقتصاد مقاومتی در دانش محور بودن و بهره گیری از دانش روز توسط مدیران اجرایی و بخش خصوصی است

به گزارش خبرگزاری موج از استارا، یونس رنجکش در دومین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی با محوریت بهره گیری از فناوری های روز اظهار داشت: بهره مندی از امکانات و داشته ها و استفاده از موقعیت ها زمانی می تواند تاثیرات خود را در جامعه داشته باشد که بتوانیم با استفاده از دانش روز و برنامه ریزی های دانش محور از امکانات و موقعیت ها استفاده مناسب داشته باشیم.
وی ادامه داد: دیگر زمان فعالیت های سنتی در حوزه های مختلف اقتصادی گذشته است و باید تلاش کنیم تا با بهره گیری از ظرفیت مراکز دانشگاهی و حوزه های دانش بنیان از ظرفیت ها بهره وری های بهتری داشته باشیم.
 فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا یادآور شد: در این شهرستان مراکز علمی و دانشگاهی متنوعی وجود دارد که دارای سرمایه ها و منابع انسانی خوبی هستند که باید از دانش این منابع انسانی و تجربیات آنان در حوزه های مختلف بهره مند شد.
وی گفت: استفاده از ایده های نو و خلاقیت ها در کسب و کارها و همچنین موضوعات مرتبط با سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی حلقه مفقوده ای است که امروز در جامعه وجود دارد که باید بتوانیم با پیوند مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه ها و حوزه های اجرایی در این شهرستان در مسیر توسعه پایدار و اقتصاد پویا حرکت کنیم.
رنجکش وجود پارک علمی فناوری در استان گیلان و دفاتر این پارک در آستارا را یکی از ظرفیت های بالقوه ای دانست که می تواند نقش مهمی در توسعه این شهرستان با توجه به تولید ایده های نو و خلاقیت های برتر داشته باشند.
وی گفت : این فرمانداری آمادگی دارد تا از ظرفیت پارک علمی فناوری در برنامه ریزی ها و توسعه اقتصادی حضور در بازارهای جدید کسب و کار استفاده از طرح های جدید پشتیبانی کند.
وی ضمن تقدیر از حضور دکتر متقی طلب رییس پارک علمی فناوری استان در این جلسه خواستار برگزاری همایش ها و استارت آپ های مختلف متناسب با موقعیت های آستارا با همکاری این پارک شد و برای میزبانی این شهرستان در برگزاری همایش ها اعلام آمادگی کرد.
دکتر متقی طلب رییس پارک علمی فناوری استان نیز در این جلسه  ضمن معرفی پارک علمی فناوری به تبیین برنامه ها و اهداف این مجموعه پرداخت و توسعه شرکت های دانش بنیان را یکی از برنامه ریزی های جدی پارک علمی فناوری در استان و شهرستان آستارا معرفی کرد.
وی گفت: شهرستان آستارا به دلیل مرزی بودن از ظرفیت های بالقوه ای در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان دارد که باتوجه به بازارهای موجود این شهرستان می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.
وی همچنین از فرماندار استارا بخاطر نوع نگاه و نگرش حمایت گرانه اش از پارک علم و فناوری تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد با حضور فرماندار شاهد تحولات خوبی در این شهرستان باشیم.
در این جلسه دکتر استقامت از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان رییس جدید مرکز رشد شهرستان مرزی آستارا معرفی شد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه رسالت در استان گیلان از دیگر میهمانان این جلسه بود که در خصوص برنامه های این بانک در حوزه حمایت از کسب و کارهای کوچک و موسسات دانش بنیان سخنانی ارائه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج