نماینده مردم دشت‌آزادگان در مجلس گفت: شدت گرما در استان خوزستان ایجاب می‌کند تعرفه برق در استان خوزستان اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، نماینده مردم دشت‌آزادگان در مجلس گفت: شدت گرما در استان خوزستان ایجاب می‌کند تعرفه برق در استان خوزستان اصلاح شود.

 قاسم ساعدی در تذکر شفاهی خطاب به رییس‌جمهور متذکر شد: به تکالیف قانونی خود در ابلاغ قوانینی که سیر قانونی را طی کرده‌اید، عمل کنید.

وی قانون برنامه ششم توسعه، امر به معروف و نهی از منکر و بودجه ۹۶ را در شمار قوانین ابلاغ نشده دانست.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس خطاب به وزیر جهادکشاورزی خواستار نظارت بر طرح ۵۵۰ هزار هکتاری دشت آزادگان و هویزه شد و افزود: این طرح برای کشاورزان استان مشکلات چالشی زیادی را به وجود آورده است. این طرح از نظر فنی و مهندسی با مشکلات عدیده زیادی روبروست. چرا موسسه جهاد نصر هم ناظر و هم مجری طرح مذکور است، وزیر جهادکشاورزی ورود کند.

نماینده مردم دشت‌آزادگان در مجلس از سلب اعتماد کشاورزان به بیمه کشاورزان سخن گفت و خطاب به وزیر جهاد کشاورزی متذکر شد: مسئولان بیمه کشاورزان استان خوزستان به ضررهای ناشی از خشکسالی کشاورزان اهمیتی نمی‌دهند علاوه بر آن به ورشکستگی دامداران استان که دام‌های آنان بر اثر تب برفکی در سال قبل از بین رفت، رسیدگی شود.

ساعدی در تذکری به وزیر نیرو از وی در خصوص تقلیل و کاهش سقف تعیین فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری استان خوزستان پرسید و افزود: با وجود نامه‌نگاری‌های فراوان اما لایروبی و زهکشی‌های مادر در دشت آزادگان و هویزه و لایروبی رودخانه کرخه و کرخه‌نور انجام نشده است. شدت گرما در استان خوزستان ایجاب می‌کند تعرفه برق در استان خوزستان اصلاح شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج