معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: بیش از 12 هزار هکتار زمین مورد اختلاف اداره اوقاف و امور خیریه با اداره منابع طبیعی و آبخیز داری وجود دارد که این موضوع در کارگروه حل اختلافات اراضی موقوفات استان در دست بررسی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمود نصر اصفهانی اظهار داشت: در راستای بررسی و حل اختلاف اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اداره منابع طبیعی و آبخیز داری استان نشست مشترکی بین این ادارات  شهرستان خوانسار برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این کارگروه تخصصی 12 هزار و 971 هکتار از زمین مورد اختلاف اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان مطرح شده است که تا کنون 5000 هزار هکتار از این اراضی مورد اختلاف بررسی شده و به به نفع موقوفه حل و فصل شده است و بیش از 7000 هکتار دیگر از این اراضی همچنان مورد اختلاف وجود دارد که در این نشست بررسی شدند و راهکارهای حل اختلافات فی مابین این ادارات نیز در این راستا بررسی شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمود نصر اصفهانی خاطر نشان شد:  در این نشست مقرر شد اختلافات فی مابین این ادارات حداکثر تا پایان شهریور ماه سال جاری و براساس راهکار مشترک مورد تایید طرفین و همچنین براساس تفاهم نامه ای که بین سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور که در راستای قوانین و دستور العمل های اجرایی تبصره 6 قانون الحاق، دو تبصره به قانون ابطال اسناد فروش رقبات، آب و اراضی موقوفات به امضا رسیده است حل و فصل شود.

وی تصریح کرد: همچنین در این نشست که با هدف صیانت از حقوق موقوفات و واقفان نیک اندیش و با رویکرد احیای موقوفات جهت اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش برگزار شد که همچنین در این نشست سعیدی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان بر حل اختلاف فیمابین ادارات و احیای موقوفات براساس قوانین جاری تاکید کرد.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: موقوفات مورد اختلاف این ادارات در شهرستان های خوانسار، فریدن، مبارکه، کوهپایه، تیران و کرون، شهرضا، چادگان، گلپایگان، لنجان، نایین و اصفهان واقع شده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج