مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب (آبفا) استان اصفهان برون رفت از بحران کم آبی در اصفهان را مستلزم راه اندازی سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ دانست.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، امینی در جلسه آغاز فعالیت گروه مروجین مصرف بهینه آب افزود: در صورت راه اندازی و قرارگرفتن سامانه دوم آبرسانی در مدار، آب شرب اصفهان در تمام فصول بصورت پایدار تامین خواهد شد.

وی گفت: باید تلاش جهادگونه برای کاهش تبعات بحران کم آبی در دستور کار قرار گیرد و این مهم تنها با وحدت رویه میان بخش های مختلف شرکت آبفا استانا صفهان اعم از فنی مهندسی، بهره برداری، مشترکین، روابط عمومی میسر می شود.

امینی افزود: اعضای گروه مروجین وظیفه مهمی بر عهده دارند و باید با مهارت های ارتباطی اقشار مختلف جامعه را به مصرف صحیح آب ترغیب کنند.

وی اضافه کرد: گروه مروجین باید در کشف پمپ های غیرمجاز نصب بر روی شبکه توزیع تلاش کند تا توزیع عادلانه آب با قوت ادامه یابد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان اعلام کرد: مشترکین پر مصرفی که به مصرف بی رویه آب اقدام و با بی توجی به تذکرات گروه مروجین، شیوه مصرف آب خود را تغییر نمی دهند در مراحل بعدی براساس قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اصفهان تنها استانی در کشور است که خانه فرهنگ آب در آن تأسیس شده است، افزود: فعالیت های خانه فرهنگ در تابستان باید متنوع تر و گسترده تر از فصل های دیگر دنبال شود و این مرکز باید با تمام توان و امکانات به دنبال ترویج مصرف بهینه آب در بین مردم باشد.

براساس اعلام اداره کل آب و فاضلاب استان اصفهان هم اکنون 80 تا 85 درصد مشترکین شهرهای بزرگ این استان، بیشترین بهره برداران از طرح آبرسانی اصفهان بزرگ هستند و این در حالیست که در سال جاری 93 شهر و 56 روستا برای تأمین آب شرب با کمبود 7/2 مترمکعب در ثانیه مواجه هستند.

همچنین در این جلسه اعلام شد: درحال حاضر بیش از 2 هزار فقره پمپ غیرمجاز کشف شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج