مسوول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از برگزاری پنجمین دوره جشنواره شیوه‌های نوین تدریس معارف دین با هدف تجلیل از فعالان حوزه دین در این استان خبر داد.

به گزارش خرگزاری موج از رشت، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسوول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان،  با اشاره به برگزاری پنجمین دوره جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین در گیلان گفت: سه دوره این جشنواره به صورت ملی برگزار شد که تنها یک دوره در تهران بوده و مابقی به میزبانی گیلان بوده است.

وی با بیان اینکه پنجمین دوره این جشنواره به صورت استانی برگزار می‌شود افزود: شناسایی و تشویق مربیان کارآمد و تقدیر از نوآوری و خلاقیت آنها در عرصه تدریس معارف اسلامی، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین مربیان حوزه دین، شناسایی استعدادهای برتر و الگوی موفق و تجلیل از زحمات فعالان دینی از اهداف این جشنواره است.

پورابراهیم، آموزش‌های مهارتی را از موثرترین راه‌های ترویج معارف دینی در جامعه دانست و اظهارکرد: معارف دینی ارتباط مستقیم و متقابلی با آموزش و نهادهای فرهنگی دارد و باید آموزگارانی کارآزموده باشند تا دستورات و معارف دین توسط آنها ترویج داده شود.

وی با بیان اینکه در این جشنواره از ٥٠ برگزیده حوزه دین تجلیل می‌شود افزود: کارآفرینان مسجدی، نخبگان دینی، ائمه جمعه فعال در فعالیت‌های فرهنگی، هنرمندان قرآنی از جمله تقدیرشدگان هستند.

دبیر اجرایی جشنواره شیوه‌های نوین تدریس معارف دین از حضور حجت الاسلام قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور در این جشنواره خبر داد و اذعان کرد: ۱۰ نفر از پیشکسوتان عرصه دین در استان که عمر خود را صرف نشر و گسترش معارف دین کردند، شناسایی شدند که امسال در قالب پنجمین جشنواره شیوه‌های نوین از مقام دینی آنان تجلیل می‌شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره با حضور چهره‌های شاخص دینی کشور یکشنبه (اول مرداد) در مجتمع شهید مطهری انزلی برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج