مسوول اجرای طرح داناب در استان گلستان گفت: امسال بیش از ۷۱ هزار و ۵۴۵ دانش‎آموز استان گلستان از برنامه‎های طرح داناب بهره‎مند می‎شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای گلستان، قاسم رجایی اظهار داشت: با اجرای طرح فرهنگی دانش آموزی نجات آب (داناب) برای ششمین سال در استان گلستان میزان آگاهی و حساسیت دانش‌آموزان استان به منابع آب به ترتیب 8.82 و 8.15 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در طرح داناب سال جاری 71 هزار و 545 دانش آموز استان گلستان از 630 مدرسه آموزش‎هایی را در زمینه آب استان فرا گرفتند.

مسوول اجرایی طرح داناب در استان گلستان تصریح کرد: با توجه به کمبود منابع آب در استان، پرداختن به اجرای طرح‎های فرهنگی و آموزشی در کنار اقدامات سازه‎ای ضروری است و هر چه این گونه طرح‎ها در سنین پایین‎تر صورت گیرد اثر بخشی آن بیشتر خواهد بود.

رجایی گفت: تردیدی نیست با اجرای صحیح این طرح دانش‎آموزان مدارس سراسر استان مبلغان فرهنگ صحیح مصرف آب و به عنوان همکار و پیام‎رسان شرکت آب منطقه‎ای به خانواده‎ها و جامعه هدف می‎شوند.

وی اظهار کرد: در طرح داناب سال جاری، کارگاه‎های آموزشی برای معلمان، توزیع اقلام آموزشی، کارگاه‎های آموزشی، اجرای پیش آزمون و پس آزمون از دانش‎آموزان، اجرای نظام مسابقات داناب، بازدید دانش‎آموزان از سدهای استان اجرا شد.

مسوول اجرایی طرح داناب در استان گلستان افزود: کارگاه‎های آموزشی برای خانواده‎های دانش‎آموزان برگزار و خانواده‎ها با مشکلات منابع آبی استان آشنا و بر لزوم صرفه‎جویی در مصرف آب تاکید شد.

رجایی افزود: افزایش میزان آگاهی و افزایش میزان حساسیت دانش‎آموزان و افکار عمومی نسبت به مشکلات منابع آب از اهداف طرح دانش‎آموزی نجات آب بود که در سال جاری محقق شد اجرای مستمر و صحیح طرح می‎تواند افکار عمومی را هر چه بیشتر همراه با مسئولان و متولیان آب به همراه داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج