مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استان خوزستان، تهران، کرمان، سیستان و بلوچستان، استان‌های پایلوت در طرح کودکان بازمانده از تحصیل هستند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، روزبه کردونی در  شورای اجتماعی استان خوزستان در محل استانداری خوزستان،  با اشاره به اینکه در یک سال گذشته اتفاقات مهمی در حوزه اجتماعی در خوزستان روی داده است، اظهار کرد: فرصت مناسبی پیش آمده است که با مغتنم شمردن آن، حرکت در مسیر توسعه استان را با شتاب بیشتری پیش برده و فارغ از دیدگاه‌های اداری از منظر اجتماعی به آن بنگریم.

مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: مواردی همچون خشونت خانگی و ابعاد دیگر خشونت که در جامعه اتفاق می‌افتد نیازمند راهکاری است که ما را ملزم می‌سازد مسیر خود را در چارچوب مشخص و در راستای پرهیز از خشونت به علت اختلاف نظر و دیدگاه‌ها بنا کنیم.

کردونی در ارتباط با پیگیری دستگاه‌های اجرایی و دیگر اعضای موثر در حوزه اجتماعی تصریح کرد: استان‌های دیگر کشور حجم پیگیری‌های موثری را در  طرح‌های اجتماعی و دریافت اعتبارات دارا هستند و در حال حاضر استان خوزستان، تهران، کرمان، سیستان و بلوچستان، استان‌های پایلوت در طرح کودکان بازمانده از تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه مرکز مطالعات سیاست گذاری را باید نهادینه شود، اذعان داشت: باید سلسله نشست‌ها در استان با مشارکت گروه‌های ذیربط پیش برده و تمامی دیدگاه‌ها درآن مورد بررسی و استفاده قرار بگیرند.

کردونی خبر داد: تدوین اطلس اجتماعی استان به دستور استاندار به پایان مرحله اول رسیده و تمامی اطلاعات جمع آوری و تا یک ماه آینده به منظور بهره برداری در راستای اجرای برنامه‌ها و طرح‌ها دراستان ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تزریق روحیه امید و نشاط در جامعه خود بخشی از مسیر پیشرفت است، گفت: با وجود اینکه استان خوزستان در شرایط اقلیمی نامناسبی قرار دارد و در حال حاضر دچار چالش هایی نیز است، اما خوزستان در برخی شاخص ها از وضعیت مناسبی برخوردار بوده؛ که از آن جمله آمار طلاق، که جزء 10 استان انتهایی اعلام شده است.

کردونی افزود: نباید عملکرد به نحوی باشد که فقط اخبار منفی از خوزستان مخابره شود؛ اتفاقات و اقدامات خوب نیز باید در جامعه منعکس شود اما متاسفانه با وجود اینکه امید و نشاط خود می‌تواند به عنوان رویکرد یک سیاسی مثبت باشد، در این حوزه موفق ظاهر نشده‌اید.

وی در پایان تاکید داشت: کارگروه‌های اجتماعی و دستگاه ها به لحاظ رسالت انسانی و اجتماعی خود موظف به تبیین موفقیت‌های خود به عنوان پاره‌ای از دولت هستند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج