- مدیرکل بهزیستی استان گلستان گفت: «شلتر» بانوان یا همان کمپ خواب در گرگان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ابراهیم غفاری عصر چهارشنبه در کارگروه آسیب‌های اجتماعی که در روستای آسیب‌پذیر قزاق محله گرگان برگزار شد، اظهار کرد: بهزیستی سازمانی است که خدماتی را در حوزه اجتماعی به مردم ارائه می‌کند.

وی افزود: کوی محتشم، کوی عرفان، انجیراب، امام رضا و ... مناطقی از شهر گرگان هستند که پایگاه خدمات اجتماعی در آن‌ها تأسیس شده و به زودی در «اوزینه» هم تأسیس می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گلستان اظهار کرد: در مناطق آسیب پذیر دولت یا بهزیستی مستقیم وارد عمل نشده است، بلکه با شناسایی معتمدین محله و تأثیر گذاری آن‌ها مرکزی به عنوان پایگاه خدمات اجتماعی در مناطق تأسیس کرده و از این طریق به مردم خدمت رسانی می‌کند.

اجرای ۱۵۰ پروژه خُرد محلی در مناطق آسیب پذیر

غفاری ادامه داد: ۱۵۰ پروژه خُرد محلی در مناطق آسیب پذیر انجام شده و مهمترین آن‌ها پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بوده است.

وی از افتتاح «شلتر» بانوان در گرگان خبر داد و گفت: این شلتر ها مکان‌هایی هستند که به زنان اسکان شبانه می‌دهند تا از آسیب‌های اجتماعی به دور باشند و با اجرایی شدن این طرح حداقل ۵۰ نفر از زنان روستای قزاق محله اسکان شبانه پیدا می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: ما چند سال گذشته دست به تغییرات اساسی در کوی عرفان زدیم و منجر به ساماندهی وضعیت این محله شدیم اما متأسفانه این همکاری بین دستگاهی در قزاق محله رخ نداد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج