با حضور مدیرمنابع انسانی شرکت ملی گاز ایران، رئیس مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران و جمعی از کارشناسان حوزه منابع انسانی، اهتمام به جانشین پروری در شرکت گاز استان اصفهان تاکید ومدل اجرایی این طرح موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با تاکید بر اهمیت جانشین پروری و تربیت مدیران آینده این شرکت اظهار داشت: برای داشتن یک سیستم پویا و جامع، ضروری است که مدیران وکارشناسان، تجارب خود را طی فرآیند زمانی در اختیار زیر مجموعه خود قرار داده تا پویایی صنعت گاز تداوم یابد.

سید مصطفی علوی، با اشاره به موج بازنشستگی کارکنان صنعت نفت گاز کشور وهمچنین شرکت گاز استان اصفهان طی سالهای اخیر و آتی خواستار اهتمام  مسئولان ارشد گاز استان اصفهان دراجرای طرح جانشین پروری شد.

وی، با بیان این مطلب خاطر نشان ساخت: تنها راه رفع دغدغه خروج نیروهای متخصص و فنی صنعت گاز ، انتقال تجارب مدیران پیشکسوت به نسل جدید است.

 مهندس علوی، با تبیین نقش فرهنگ سازمانی به عنوان یک نیروی پیش برنده  در هر سازمان تصریح کرد: احساس تعلق سازمانی یکی از مهمترین عوامل تعالی هر سازمان است، رعایت نظم و مقررات، تعهد سازمانی و کسب و انتقال دانش و تجربه  از مقوله های فرهنگ است.

وی، ضمن توصیف شرایط سخت کاری در منطقه عملیاتی مختلف شرکت گاز استان تصریح کرد: شرایط سخت  ایجاب می کند که به نیازهای کارکنان توجه ویژه داشته باشیم و باید یک انسجام و هارمونی در فرایند کاری آنها صورت گیرد تا این شرایط قابل تحمل باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: با توجه به اینکه نگهداری از شبکه های گازرسانی و توسعه آن بویژه در بخش صنعت طی سال های آینده محور فعالیت های این شرکت  قرار می گیرند از این رو باید توجه ویژه ای به نیروهای انسانی و مبحث آموزش آنها بشود تا از تجربه کافی برخوردار شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با تاکید بر اختصاص چارت سازمانی و افزایش سمت های سازمانی در واحدهای مختلف شرکت متناسب با حجم مسئولیت ها و فعالیت ها، امکان جذب و بکارگیری نیروها در سمت های سازمانی تعریف شده وبازبینی شرح وظایف تمامی سمت های سازمانی از نظر انجام برنامه ریزی راهبردی گفت: درحال حاضر فعالیتهای شرکت گاز استان اصفهان از طریق 26 اداره و منطقه گازرسانی در شهرهای مختلف استان مدیریت و عملیاتی می شود.

مهندس علوی، بیان داشت: استان اصفهان دارای پراکندگی جغرافیایی زیادی است بگونه ای که بین شرق تا غرب آن 25 دقیقه اختلاف افق وجود دارد، همچنین با توجه به تنوع آب و هوایی و اقلیم بندی درآن،توسعه  و نگهداری  شبکه های گازرسانی وخدمات رسانی به مردم را با دشواری، حساسیت ویژه و مدیریت پیچیده تری مواجه است.

وی، با اشاره به اجرای بیش از ۲۴ هزار و ۹۰۰ کیلومتر شبکه و نصب  یک میلیون و ۲۲۰۰ انشعاب در سطح استان ، گاز رسانی به ۱۰۳ شهر از 107 شهرمجود در  استان گفت:توسعه و نگهداری از این حجم گازرسانی، مدیریت شهرها و روستاهای بهره مند از گاز طبیعی مستلزم داشتن نیروی انسانی لازم و یک ساختار سازمانی مناسب است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ، با بیان اینکه سالانه حدود۲۵۰ میلیارد مترمکعب گاز در کشور انتقال داده می شود که ۸ درصد آن معادل سالانه حدود ۲۰ میلیارد مترمکعب در سطح این استان مصرف می شود گفت:  اصفهان پس از تهران دومین استان پرمصرف گاز طبیعی کشور است.

مهندس علوی، گفت: در حال حاضر ۹۹ درصد از خانوارهای استان تحت پوشش گاز طبیعی هستند؛ ۹۹٫۶ درصد از خانوارهای شهری روزانه هر خانوار بطور متوسط  ۶٫۴ مترمکعب و ۹۵ درصد از خانوارهای روستایی روزانه ۶٫۸ متر مکعب بطور متوسط گاز مصرف می کنند.

وی، تصریح کرد: در مجموع ۴۴درصد از گاز استان در بخش صنعت، ۳۳درصد در بخش نیروگاهی، ۱۸درصد در بخش خانگی، ۳درصد در حمل و نقل و ۲ درصد در بخش تجاری مصرف می شود.

علوی، با بیان اینکه در کل استان در مجموع یکهزار و ۴۴۸ روستا مشمول گاز رسانی است، گفت: از این تعداد تاکنون یکهزار و ۳۳۷ روستا از نعمت گاز برخوردار شده اند.

لازم به ذکر است در این نشست، موضوعاتی همچون ارتقاء پایه سمت های سازمانی وتعداد سمت های سازمانی کارکنان رسمی شرکت ، تعدیل مدرک ، افزایش سهمیه ارزیابی کارکنان، انتصابات خاص، تحلیل مشاغل ، ایجاد کانون ارزشیابی به تفصیل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقررگردید وضعیت ساختار سازمانی

شرکت با توجیهات و مستندات لازم جهت بازنگری و مهندسی جدیدساختار به ستاد شرکت ملی گاز ایران ارسال گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج