مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: در برنامه ششم توسعه که از امسال آغاز می شود، هر مسجد باید دارای کانون فرهنگی و هنری باشد که در استان نیز این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام رحیم جعفری روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه اظهار کرد: هم اکنون از یک هزار و 200 مسجد سطح استان، 537 مورد آن ها دارای کانون فرهنگی و هنری هستند.
وی ادامه داد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد ظرفیت های بسیار بالایی هستند که متاسفانه نیمی از مساجد استان از آن بی بهره هستند اما باید تلاش کنیم که تا پایان برنامه ششم توسعه این خلاء جبران شود.
حجت الاسلام جعفری همچنین با بیان اینکه بیش از 22 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کل کشور وجود دارد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بارها بر اهمیت دادن به این کانون ها و اینکه هر کدام آن ها می توانند پایگاهی قوی برای انقلاب و نظام باشند، تاکید کرده اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به آغاز طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد، گفت: این طرح به عنوان یک رویکرد اجرایی و فرهنگی بزرگ در کشور می تواند مقابل بسیاری از تهاجم های فرهنگی دشمنان بایستد.
وی در پایان اظهار کرد: امام جماعت و هیات امنای مساجد در نشست و برخوردهایی که با نسل نوجوانان و جوان دارند باید دقت و مراقبت لازم را داشته باشند و بدانند که حتی اگر در یک نفر تحول ایجاد شود بزرگترین توفیق در طول عمرشان را کسب کرده اند.

61 درصد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کرمانشاه، روستایی است
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه نیز در این مراسم از وجود 537 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان خبر داد و گفت: 61 درصد این کانون ها در مساجد روستایی قرار دارد.
طیب صفری، تعداد کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهری استان کرمانشاه را 207 کانون و تعداد کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی را نیز 330 کانون عنوان کرد.
وی افزود: از سال گذشته کار رتبه بندی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان آغاز شده که 25 درصد این کانون ها درجه یک، 50 درصد درجه 2 و 25 درصد نیز جزو کانون های درجه سه به حساب می آیند.
صفری یادآوری کرد: در حالی از امروز رسما برنامه های طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد آغاز می شود که کانون های مساجد خود از چندی قبل برنامه ها را آغاز کرده و منتظر مراسم افتتاحیه نمانده اند.
این مقام مسئول در پایان اظهار کرد: تلاش می کنیم تا مساجد را احیا و با اجرای برنامه های فرهنگی زمینه های جذب حداکثری نوجوانان و جوانان را در این محیط فراهم کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج