بوشهر-ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: برای دومین روز متوالی هشت شهر این استان دمای فراتر از 40 درجه را تجربه کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، نادر شفیع خدایی افزود: در 24 ساعت گذشته دمای هوا در شهرهای برازجان، عسلویه، خارگ و اهرم به ترتیب 46، 44، 43 و 41 درجه سانتیگراد بود.
وی بیان کرد: در این مدت دما در شهرهای بوشهر، دیلم، جم و خورموج نیز به 41 درجه سانتیگراد رسید.
شفیع خدایی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته عسلویه با 26 درجه سانتیگراد کمترین میزان دما را در استان بوشهر داشت.
وی افزود: در این مدت خارگ با 95 و برازجان با 11 درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را داشتند.
شفیع خدایی ادامه داد: با توجه به تداوم حاکمیت الکوی تابستانه بر جو استان بوشهر در روزهای آینده برای استان بوشهر جوی پایدار و آرام در برخی نقاط همراه با مه رقیق صبحگاهی و غبار محلی پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: همچنین به سبب پایداری جو و نبود باد قابل ملاحظه، خلیج فارس نیز آرام و بدون تلاطم خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری در برخی ساعات همراه با غبار محلی و وی گفت: در این مدت جهت وزش باد بطور غالب جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت 8 تا 28 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که که گاهی تا 32 کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
شفیع خدایی افزود: ارتفاع موج در خلیج فارس نیز 30 تا 60 سانتی متر پیش بینی شده که در برخی از ساعت ها تا 90 سانتی متر نیز می رسد.
شفیع خدایی یادآور شد: فردا زمان مد اول دریا ساعت 29: 06بامداد، جزر اول 14:20، مد دوم ساعت 19:57و جزر دوم دریا ساعت 23:56 خواهد بود.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج