بخشدار مرکزی خلخال گفت: ادامه فعالیت تعاونی سهام عدالت این شهرستان پس از گذشت 2 سال از برگزاری انتخابات هیات مدیره غیرقانونی است.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد قنبری روز چهارشنبه در نشستی با دهیاران خلخال افزود: پس از گذشت 12 سال از آغاز فعالیت تعاونی سهام عدالت این شهرستان این تعاونی همچنان به فعالیت غیرقانونی خود ادامه می دهد.
وی گفت: برابر اساسنامه تعاونی سهام عدالت انتخابات اعضای هیات مدیره تعاونی هر سه سال باید برگزار شود که این کار پس از 10 سال وقفه 2 سال پیش با برگزاری انتخابات تعیین اعضای هیات مدیره جدید در خلخال اتفاق افتاد ولی پس از گذشت 2 سال ، گردانندگان این تعاونی به آرای مردم تمکین نکرده و از تحویل آن به اعضای هیات مدیره جدید قانونی و منتخب مردم خودداری می کنند.
وی با دعوت از دهیاران خلخال به استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری روستایی منطقه اظهار کرد: این کار در صورتی تحقق خواهد یافت که دهیاران با همکاری لازم با سرمایه گذاران بخش خصوص راغب به سرمایه گذاری در بخش گردشگری این زمینه رونق اقتصادی روستاها را با توسعه صنعت گردشگری فرهم کنند.
وی با انتقاد از نحوه برخورد مسوولان ذیربط با آلونک غیرقانونی احداث شده در منطقه گردشگری ازناو خلخال گفت: برغم پیگیرهای مختلف بخشداری مرکزی برای برچیده شدن این بنای غیرمجاز احداث شده از سوی یک فرد متخلف در این محل صاحب آن همچنان به فعالیت غیرقانونی خود ادامه داده و مانع از پیشرفت پروژه گردشگری ازناو شده است.
او همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره ملی عشایر خلخال در روز جمعه 16 تیر خواستار همکاری همه دهیاران بخش مرکزی در تامین امکانات مورد نیاز این مراسم و هدایت عشایر روستاها به محل برگزاری جشنواره شد.
استان اردبیل با یک میلیون و 248 هزار نفر جمعیت با استان های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.
بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و 248 هزار و 610 نفر جمعیت استان اردبیل 448 هزار و 554 نفر در یک هزار و 555 روستا سکونت دارند که از این تعداد یک هزار و 24 روستا بالای 20 خانوار هستند.
تاکنون 873 دهیاری در روستاهای بالای 20 خانوار استان راه اندازی شده که 407 هزار و 495 نفر جمعیت روستایی آن را پوشش می دهد. شهرستان خلخال در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج