فرماندهی انتظامی استان گلستان با اشاره به فوت ۲۲ نفر در تصادفات جاده‌ای در استان گفت: بیش از ۴۷۲ هزار اعمال قانون با متخلفان رانندگی در سطح استان گلستان در سه ماه نخست انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار علی‎اکبر جاویدان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار داشت: همواره به نقش رسانه در همکاری و تامین نظم و امنیت اقرار کردیم و با پیشرفت تکنولوژی امروزه مردم تشنه شنیدن اخبار و واقعیت‎ها هستند.

فرماندهی انتظامی استان گلستان تصریح کرد: هیچ اقدامی از تیزبینی قلم‎ و نگاه‎ اصحاب رسانه و کسانی که با اصحاب رسانه همکاری می‎کنند پنهان نمی‎ماند. رسانه‎ها در حوزه آگاهی بخشی در امنیت و رعایت حقوق شهروندی که حقی از جامعه است نقش کلیدی دارند.

وی به گزارش عملکرد 3 ماه نیروی انتظامی استان گلستان اشاره کرد و افزود: 21 فقره در حوزه برون شهری در سطح استان تصادف داشتیم که منجر به فوت 22 نفر شده است.

فرماندهی انتظامی استان گلستان با بیان اینکه 738 فقره در حوزه درون شهری تصادف داشتیم، افزود : 8 درصد در میزان مجروحین  تصادفات درون شهری کاهش داشتیم و در این تصادفات 908 نفر در سطح استان گلستان مجروح شدند.

فرماندهی انتظامی استان گلستان ادامه داد: در حوزه پلیس راه سال گذشته 52 نفر و امسال 46 فقره تصادف داشتیم و همچنین 70 نفر بر اساس این تصادفات در سال گذشته فوت کردند که این آمار امسال به 55 نفر رسیده است.

جاویدان یادآور شد: در تصادفات سه ماه نخست سال گذشته 563 نفر مصدوم شدند که امسال در سه ماه نخست سال 1396 به 501 نفر رسیده است.

وی یادآور شد: موتورسیکلت‌سواران و راکبان، 45 درصد فوتی‎های تصادفات پلیس راهور استان را تشکیل می‎دهند و همچنین 53 درصد مجروحین مربوط به موتور سیکلت‎ها و 35 درصد مربوط به عابران پیاده است.

فرماندهی انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: در حوزه برون شهری نیز عدم توجه به جلو 30 درصد و عدم حق تقدم 19 درصد از علل حادثه و تصادف بوده است.

جاویدان با بیان اینکه بیش از 742 هزار اعمال قانون با متخلفان رانندگی در سطح استان انجام شده، افزود: در حوزه پلیس راهور 223 هزار اعمال قانون و برخورد با تخلفات رانندگی انجام شده  و در حوزه پلیس راه 249 هزار اعمال قانون انجام شده است.

وی افزود: 13 هزار و 932 دستگاه وسیله نقلیه در سه ماه نخست سال اعمال قانون شده و به پارکینگ هدایت شده است و علت اصلی آن تخلفات حادثه ساز بوده که سهم موتور سیکلت‎ها 7 هزار و 855 مورد بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج