مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، خودکشی و ایدز در صدر آسیب‌های کرمانشاه قرار دارد و برای حل ریشه‌ای این معضلات اعتبارات ملی تخصیص داده‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، امید قادری در جلسه بررسی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی که با حضور اعضای کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان در محل مجتمع فرهنگی آموزشی بهزیستی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه پیرو کارگروه اجتماعی استان باهدف ارائه راهکارهای لازم برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان برگزارشده است.

 

تجمیع اعتبارات دستگاه‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

وی بر خرد جمعی و تجمیع اعتبارات دستگاه‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تأکید و ابراز کرد: درزمینهٔ آسیب اجتماعی طرح تقسیم‌کار ملی زیر نظر مقام معظم رهبری با برگزاری جلسات متعدد برگزارشده است.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، اواخر سال گذشته از سوی دستگاه‌ها ملی و با هماهنگی وزارت کشور اعتباراتی برای مقابله با آسیب به استان‌ها اختصاص پیدا کرد.

این مقام مسئول با اشاره به توجه بیشتر در استان به پنج آسیب اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، خودکشی و ایدز، گفت: باید راهکارهای لازم با توجه به امکانات برای کاهش این آسیب را بررسی کرد.

 

راهکارهای لازم  برای کاهش آسیب های اجتماعی

دکتر قادری یادآور شد: بررسی این پنج آسیب اجتماعی اولویت‌دار در استان بر اساس فراوانی، عمق و اهمیت آسیب و اقدام عملی در کارگروه اجتماعی خواهد بود.

وی به معضل حاشیه‌نشینی در کرمانشاه اشاره کرد و بیان داشت: در کشور 11 میلیون نفر و در کرمانشاه 300 هزار نفر حاشیه‌نشین زندگی می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج