مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: ۱۰ درصد در مصرف برق استان گلستان با اجرای طرح تغییر ساعت کار ادارات، صرفه‌جویی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر نصیری عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره اجرای طرح تغییر ساعت کار ادارات اظهار داشت: از روز سه شنبه 13 تیر ساعات کار ادارات استان گلستان تغییر می‌کند و این سبب صرفه‌جویی 10 درصدی درمصرف برق خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به ساعات کار ادارات که در زمان پیک مصرف برق است و بار مصرف را بالا می‌برد، تصمیم گرفتیم ساعات کار ادارات را تغییر دهیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا و پیش‌بینی گرم‌تر شدن هوا در جلسه با معاونین استانداری پیشنهاد تغییر ساعات کار ارائه شد و پس از بررسی قانونی این پیشنهاد مورد پذیرش قرار گرفت.

نصیری افزود: امروز این تصمیم رسما اعلام شد و قرار شد از روز سه‌شنبه ساعت آغاز کاری از ساعت 6و30 دقیقه صبح آغاز  و ساعت 13:30 دقیقه هم ساعت کاری به پایان برسد و پس از این ساعت دستگاه‌های سرمایشی ادارات باید خاموش شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان تاکید کرد: با تغییر ساعات کار ادارات  پیش‌بینی می‌شود به میزان 10 درصد و حدود 110 مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی شود.

نصیری تصریح کرد: پارسال در ساعات پیک مصرف برق در استان 1100 مگاوات بود که امیدواریم امسال با اجرای این طرح 10 درصد کاهش و صرفه‌جویی داشته باشیم.

وی درباره طرح‌های این اداره در تابستان امسال هم گفت: امسال هم طرح‌های تشویقی در این اداره برای مراکز تولیدی و بخش کشاورزی اعمال می‌شود و این با همکاری این دو بخش با شرکت توزیع برق امکان‌پذیر است و در زمانی که در ساعات پیک صنایع و بخش کشاورزی از برق استفاده نکنند برای ساعات دیگر از طرح‌های تشویقی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان همچنین از خانواده‌ها خواست در مصرف برق مدیریت داشته باشند تا دچار کمبود و قطعی برق نشویم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج