طرح «هجرت سه» با حضور جمعی از مدیران شهرستانی و مدارس گرگانی در دبیرستان شهید بهشتی گرگان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، طرح «هجرت ۳» ویژه مرمت و بهسازی مدارس شهرستان گرگان صبح یکشنبه با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی و مدیران مدارس در دبیرستان پسران «شهید بهشتی» گرگان افتتاح شد.

معاون بسیج سازندگی شهرستان گرگان در این مراسم اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های سپاه گرگان علاوه بر مأموریت‌های جهادی و اقتصاد مقاومتی، ارتقای کیفیت اوقات فراغت دانش آموزان است که به عنوان طرح هجرت سه در مدارس اجرا می‌شود.

سلمان گرزین تصریح کرد: طرح هجرت سه با همکاری دانش آموزان و آموزش و پرورش شهرستان گرگان در قالب بهسازی و مرمت مدارس اجرایی می‌شود.

وی یکی از اهداف اجرای طرح هجرت سه را افزایش معنویت دانش آموزان عنوان کرد و افزود: افزایش فرهنگ ایثار و شهادت و همکاری از اهدافی است که با کمک آموزش و پرورش سعی در تحقق آن در بین دانش آموزان داریم.

گرزین اظهار کرد: ۱۳۰ عرصه برای اجرای طرح هجرت در شهرستان گرگان در نظر گرفته شده که شامل نقاشی، مرمت سرویس بهداشتی و آبخوری، دیوارکشی و ... خواهد بود.

حضور ۱۲۰۰ نفر روز در طرح هجرت۳

معاون بسیج سازندگی شهرستان گرگان ادامه داد: این طرح با یک هزار و ۲۰۰ نفر روز در قالب ۲۵ گروه جهادی انجام می‌شود و دانش آموزانی که در این طرح حضور دارند علاوه بر مهارت‌آموزی گواهی فنی حرفه‌ای هم دریافت می‌کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرگان هم در این مراسم اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی طرح «هجرت یک» نام‌گذاری شد و هشت سال دفاع مقدس طرح «هجرت دو» نام‌گذاری شد.

شرکت در طرح هجرت موجب خودسازی دانش آموزان می شود

نصرالله کشیری افزود: هجرت به معنی جابه‌جایی و تغییر مکان از یک وضعیت به وضعیتی دیگر است و این طرح بهسازی مدارس طرح هجرت نام‌گذاری شده است چرا که موجب تغییر حالات معنوی و درونی می‌شود.

وی تصریح کرد: خروجی این طرح هجرت این است که دانش آموزان علاوه بر تجربه معنوی و خودسازی در زمینه دانش و مهارت تجربه کسب می‌کنند که ترکیب این دو می‌تواند منجر به کارآفرینی شود.

در سال جاری شهرستان گرگان به رتبه ۱۲۴ کشوری در بحث معدل امتحانات نهایی رسید و میانگین معدل خود را از ۱۱.۸ به بالای ۱۳.۵ رسانده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج