پاتوق فیلم با هدف نمایش و تحلیل فیلم‌های سینمایی پنج‌شنبه‌های هر هفته آثاری با حضور علاقه‌مندان رشته سینما و هنرمندان عرصه فیلم در دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس انجمن سینمای کرمانشاه در اولین روز برگزاری این پاتوق ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین رویداد بزرگ فرهنگی ابراز داشت: پنج‌شنبه‌های هر هفته ساعت 17 تا 20 در این پاتوق مباحثی علمی و ارزشمندی از سوی متخصصان این عرصه در موردنقد و بررسی فیلم‌ها مطرح می‌شود که می‌تواند در غالب‌ها و سطوح مختلف با مخاطبان ارتباط برقرار کنند.

کامران رضایی بابیان اینکه هر هفته در این گردهمایی به‌مرور یک سبک از سینما پرداخته می‌شود، گفت: ابتدا قصد داشتیم این مکان فقط برای دانشجویان و علاقه‌مندان رشته سینما دایر شود، ولی با توجه به فعالیت سینمای فرهنگ و هنر، ورود برای عموم آزاد است.

وی تشکیل و استمرار چنین فضاهای هنری و فرهنگی را کاری سخت و دشوار عنوان کرد و گفت: واقعیت امر این است که جمع‌کردن و جذب مخاطب در حجم بالا کاری بس دشوار و نیازمند نگاه فرهنگ مدار مسئولین است.

واقعیت امر این است که فیلم دیدن، نقد یک اثر هنری آن‌هم با کنار هم قرار دادن اساتیدی ازاین‌دست، اطلاع‌رسانی و جذب و مخاطب و ... کار چندان ساده‌ای نیست و به اعتقاد رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر کرمانشاه، این مرکز سعی دارد به‌عنوان میزبان این رویداد فرهنگی سعی دارد پاتوقی امن و هنری برای دوستداران فیلم تشکیل دهد.

حجت سلیمی بابیان این مطلب که امکانات موجود درخور شان و جایگاه نقد فیلم در کرمانشاه نیست، اظهار داشت: در کلان‌شهری به نام کرمانشاه جای بسی تأسف است که از چندین سینمای چند دهه اخیر تنها یکی باقی‌مانده باشد و وجود این معضل می‌طلبد که با نگاهی خاص و حساس به مقوله سینما و فیلم نگاه کنیم.

وی دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه را مرکز ثقل و جذب ایده‌های فرهنگی و هنری معرفی کرد و گفت: به‌تمامی مخاطبان و علاقه‌مندان حوزه سینما این قول داده می‌شود که در آینده‌ای نزدیک شاهد مکانی اختصاصی با شرایط مناسب و درخور شان و جایگاه سینما دوستان کرمانشاهی در این مرکز راه‌اندازی شود.

سلیمی مخاطب را بزرگ‌ترین سرمایه سینما فیلم و نقد آن عنوان کرد و تصریح کرد: امیدواریم با فراهم‌سازی شرایط لازم شاهد رشد بیش‌ازپیش مخاطبان در این حوزه باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج