"شکم" عنوان طرحی دانشجویی است که برای اولین بار در ایران امکان رزرو میز و غذا در رستوران‌ها را به‌صورت اینترنتی فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، احمدرضا پرویزی طراح ایده "شکم" و سرپرست تیم دانشجویی اظهار کرد: "شکم" سایتی اینترنتی است که برای اولین بار در ایران امکان رزرو میز در رستوران و سفارش غذا را به‌صورت اینترنتی فراهم می‌کند و با پرداخت اینترنتی فرد می‌تواند رأس ساعت مقرر در رستوران حاضرشده و بر سر میزی که از قبل رزرو کرده نشسته و غذای سفارشی خود را بدون معطلی تحویل گیرد.

وی افزود: یکی از مزایای دیگر این سایت این است که افراد بیماری‌های خود را اعلام کرده و سایت با توجه به مشاوره‌هایی که از کارشناسان تغذیه می‌گیرد غذای مناسب با بیماری آن‌ها را پیشنهاد می‌دهد.

پرویزی افزود: از طرفی در این طرح بازرسانی خواهیم داشت که همواره کیفیت غذای عرضه‌شده در رستوران‌های طرف قرارداد را بررسی می‌کنند.

پرویزی خاطرنشان کرد: همچنین تالار گفت‌وگو در سایت راه‌اندازی شده تا کاربران تجربیات خود در خصوص کیفیت غذای رستوران‌های مختلف را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و درازای این خدمات درصدی از حجم سفارش رستوران‌ها به ما تعلق می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: درصورتی‌که سفارش به‌موقع حاضر نباشد پول مشتری پس داده‌شده و درصورتی‌که سفارش از سوی مشتری کنسل شود نصف هزینه به خاطر خسارت رستوران برداشته می‌شود.

این دانشجوی کارشناسی ارشد شبکه بابیان اینکه تیم چهارنفره طراحی و اجرای این سایت را بر عهده داشتند، گفت: در کنار من سهند بختیارپور، سعید عظیمی و ویدا یارویسی نیز در این پروژه همکاری داشته‌اند.

وی در ادامه بابیان اینکه از همان ابتدای راه‌اندازی شتاب‌دهنده "تیک"، از فعالیت‌های این مرکز اطلاع داشته، گفت: مشکل اصلی استارت آپ ها و کارآفرینان پول است و خوشبختانه شتاب‌دهنده این نیاز را مرتفع کرده است.

پرویزی افزود: در کنار سرمایه‌گذاری، استارت آپ‌ها از امکانات دیگری ازجمله دفتر کار و خدمات منتوری در شتاب‌دهنده بهره‌مند می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج