جهانبخش شکری با بیان این مطلب که کرمانشاه ۷۵ درصد از قیر طبیعی کشور را دارد، گفت: باوجود منابع غنی معدنی در کرمانشاه متأسفانه هم‌اکنون قیر طبیعی استان خام فروشی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه با اعلام خبر شروع عملیات اجرایی پتروشیمی چهارم در استان، ابراز داشت: برای احداث پتروشیمی چهارم در استان ۷۵ هکتار زمین در منطقه ویژه اسلام آبادغرب تهیه و مجوزها نیز صادرشده است و اولین دلاری که آزاد شود عملیات اجرایی این پتروشیمی آغاز می‌شود.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه از وجود ۱۰۰۰ واحد صنعتی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و ۱۰۰ واحد صنعتی بزرگ و متوسط داریم.

شکری با اشاره به فعالیت ۲ کارخانه سیمان با ظرفیت ۳ میلیون تن تولید در استان کرمانشاه گفت: در استان سه پتروشیمی داریم و به‌زودی شاهد شروع عملیات اجرایی پتروشیمی چهارم خواهیم بود.

رئیس خانه صنعت و معدن استان گفت: ما در استان کرمانشاه معدن غنی سنگ تزئینی داریم اما چینی‌ها از ما سنگ می‌گیرند و پس از انجام برش و... به خود ما بازمی‌گردانند پس چه‌بهتر که کارخانه‌ای در استان ایجاد شود.

وی با اشاره به مشکلات بانکی پیشروی فعالان تولیدی و اقتصادی در استان گفت: مواردی داریم که طرف تمام اندوخته و اسناد خود را در بانک گِرو گذاشته و تولیدکننده ما گرفتارشده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج