مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که مابین سازمان تاکسیرانی و اداره کل پست استان منعقدشده است، تاکسیرانان شهر کرمانشاه می‌توانند جهت ثبت و ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی و استفاده از تخفیف ویژه، به سازمان تاکسیرانی واقع در چهارراه بسیج و یا به پست شهید قندی مراجعه نمایند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سجاد سلیمانی مدارک موردنیاز برای ثبت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی تاکسیرانان را کارت ملی، شناسنامه و برگ مالکیت (برگ سبز) اعلام کرد و یادآور شد: زمان مراجعه به سازمان تاکسیرانی یا اداره پست شهید قندی، در ساعت اداری (از ساعت 08:30 الی 14) همه‌روزه‌ای هفته به‌جز روزهای تعطیل است.

وی با تأکید بر اینکه زمان طرح ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل تا پایان تیرماه سال جاری است، افزود: این کار در راستای کمک به این قشر زحمتکش است ضمن اینکه در صورت عدم ثبت‌نام مشمول جریمه خواهند شد.

به گفته سلیمانی تاکسیرانان به‌منظور بهره‌مندی از تخفیفات ویژه لازم است در سامانه شرط توافق را پذیرفته و نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند و بدین ترتیب به تسلیم اظهارنامه مالیاتی نیاز ندارند و مشمول تخفیفات ویژه خواهند شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه بابیان اینکه افرادی که دارای یک دستگاه تاکسی و خودرو منبع درآمد هستند، از مالیات معاف‌اند، تصریح کرد: در صورت داشتن بیش از یک خودرو صاحبان آن‌ها رقمی معادل 70 تا 95 هزار تومان برای هر دستگاه در سال به‌عنوان مالیات باید پرداخت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج