استاندار کرمانشاه گفت: تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا کرمانشاه امسال یک میزبان شایسته برای زوار اباعبدالله الحسین (ع) باشد و بستری را فراهم کنیم تا خدماتی هم‌سطح با مرز مهران و سایر مرزها به این عزیزان ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه،  رازانی اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به تحولات مثبت عراق و برقراری امنیت بهتر در مرزهای غربی کشور، امکان عبور زوار اربعین از طریق مرز خسروی فراهم‌شده است.

این مقام عالی استان افزود: ستاد اربعین حسینی موضوع عبور زوار از مرز خسروی را مصوب کرده است و با هماهنگی‌های صورت گرفته دولت عراق نیز مسئولیت تأمین امنیت زوار اربعین را عهده‌دار شده است.

 وی در ادامه خسروی را یک مرز گمرکی با امکانات مناسب توصیف کرد و گفت: مرز خسروی یک مرز مسافری کاملاً فعال در مرحله اول عبور زوار- تا پیش از ناامنی‌های چند سال اخیر در عراق بوده است و خوشبختانه با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته از امکانات و زیرساخت‌های مناسبی برخوردار است.

دکتر رازانی تصریح کرد: کار میزبانی شایسته از زوار اباعبدالله الحسین (ع) با توجه به این زیرساخت‌های مناسب کار چندان دشواری نخواهد بود.

وی عنوان کرد: باوجوداین امکانات مناسب اولیه، مدیریت ارشد استان با جدیت به دنبال فراهم کردن زیرساخت‌ها و بسترهای لازم برای میزبانی شایسته از 500 هزار زوار اربعین است.

این مقام عالی استان ادامه داد: تلاش می‌کنیم امسال یک میزبان شایسته برای زوار اباعبدالله الحسین باشیم و خدماتی هم‌سطح با مرز مهران و سایر مرزها به این عزیزان ارائه کنیم. بی‌گمان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کیفیت این خدمات در سال‌های بعد ارتقای بیشتری نیز خواهد یافت.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: در همین راستا معاون وزیر راه و شهرسازی به کرمانشاه آمدند و از نزدیک به بررسی وضعیت موجود و آخرین هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها با حضور ایشان صورت گرفت.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی درزمینهٔ ترمیم آسفالت مسیر خسروی، ایجاد سرویس‌های بهداشتی و ایجاد گیت‌های مسافری کمک می‌کنند. در این میان روکش آسفالت هم‌اکنون در حال انجام است.

دکتر رازانی ادامه داد: برای پارکینگ خودروهای سواری و اتوبوس‌ها دو قطعه زمین 80 هکتاری و 30 هکتاری در نظر گرفته‌شده و در حال آماده‌سازی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج