استاندار آذربایجان غربی از افزایش دو برابری درآمد آذربایجان غربی با شناسایی بیش از ۱۴ هزار مودی مالیاتی جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، قربانعلی سعادت در مراسم بزرگداشت روز ملی اصناف ضمن تبریک این روز به صنوف استان افزود: با شناسایی ۱۴هزار و ۵۰۰ مودی مالیاتی جدید در سال گذشته، درآمد استان به دو برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به تغییرات در حوزه مالیات و تعریف تکالیفی جدید برای امور مالیاتی تصریح کرد: نباید در امور مالیاتی فقط به مودیان شناخته شده تکیه کرد بلکه باید به شناسایی مودیان جدید و افرادی که با وجود درآمد بالا از مالیات فراری هستند توجه ویژه داشت.

سعادت با اشاره به اینکه سال گذشته در راستای تامین هزینه های جاری از مسیر مالیات در استان به خودکفایی رسیده ایم، اظهار کرد: میزان درآمد ناشی از اخذ مالیات استان در سال ۹۲حدود ۴۸۰ میلیارد تومان بوده که این میزان در سال گذشته به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه اداره کشور باید از محل تولید و تجارت باشد، تصریح کرد: باید پول نفت سرمایه گذاری شود چرا که با ایجاد سرمایه گذاری رونق اقتصادی نیز ایجاد می شود.

وی با تاکید بر مصرف تولیدات داخل استان اظهار کرد: با ایجاد نمایشگاه دائمی تمامی دستگاه های اجرایی و پیمانکاران و اقشار فعال در حوزه خدمات مایحتاج خود را از تولیدات داخل استان در جهت ارتقا زیرساخت های استان تهیه کنند.

سعادت ضمن نامبارک تلقی کردن ادغام صنعت معدن و تجارت گفت: در شرایط مدیریتی و تجارتی کشور این ادغام دو وزارتخانه جوابگوی نیازهای واحدهای تولیدی و اصناف نبوده و امید است با تفکیک،  گام های موثرتری در احیای واحدها برداشته شود.

وی با انتقاد از سپردن مسئولیت تنظیم بازار به جهاد کشاورزی افزود: جای تولیدکننده و تنظیم کننده بازار مستقل است که این تفویض، کارشناسانه نبوده است.

سعادت اقتصاد و تجارت را علمی بین المللی دانست و اظهار کرد: اصناف با آشنایی از روش های نوین تجارت و توزیع بازار محصولات تولیدی کشور را در دنیا پیدا کنند تا اشتغال خفته کشور بیدار و مشکل بیکاری حل شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حمایت دولت از ایجاد فعالیت و روند تجارت در استان گفت: اصناف لایه‌های اصلی و پایه اقتصاد کشور هستند که باید تضمینی برای درآمد و کسب و کارشان فراهم شود و ما نیز پیگیر مسائل و مشکلات این صنف هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج