رئیس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان از امدادرسانی فوریت‌های پزشکی شهرستان لنجان به یک هزار و 173 حادثه رانندگی در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، 2 هزار و 603 ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان لنجان انجام شد که در این ماموریت‌ها، 2 هزار و 118 نفر پس از دریافت خدمات درمانی پیش‌بیمارستانی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و 180 نفر توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی به صورت سرپایی درمان شدند.

وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، یک هزار و 430 مورد غیرتصادفی و یک هزار و 173 مورد تصادفی بوده است.

رئیس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: از کل حوادث رانندگی رخ داده در این مدت، 680 مورد در مناطق شهری و 493 مورد در نقاط جاده‌ای استان رخ داده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: بیشترین موارد غیرتصادفی در سه ماهه امسال به ترتیب با 238 مورد مربوط به بیماری‌های قلبی، 212 مورد تنفسی و 106 مورد سقوط بوده است.

وی تصریح کرد: در این مدت، 5 ماموریت احیای موفق توسط تکنسین‌های اورژانس‌ پیش‌بیمارستانی لنجان انجام شد.

رئیس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان لنجان را بالغ بر 255 هزار نفر عنوان کرد و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان از سه پایگاه شهری، 2 پایگاه جاده‌ای، یک اتاق فرمان و 34 نفر پرسنل برخوردار است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج