همزمان با آغاز سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، تولید 40 فیلم کوتاه و نیمه بلند در اصفهان شهر دوستدار کودک کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، دبیر اجرایی سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: این فیلم ها به تهیه کنندگی شهرداری اصفهان در حوزه کودک و نوجوان تا شهریور امسال تولید می شود.

حسینعلی شهیدی ، شهر اصفهان را در حوزه تولید فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند فعال بیان کرد و افزود: این درحالیست که هنوز استانداردهای ساخت فیلم‌های بلند و سینمایی در حوزه کودک در این شهر فراهم نشده است.

وی رفت و برگشت جشنواره فیلم کودک و نوجوان را سبب وقفه یک ساله تولیدات حوزه کودک در اصفهان دانست و گفت : با توجه به برگزاری پنج دوره آتی جشنواره در اصفهان امید است که تولیدات سینمایی حوزه کودک در اصفهان افزایش یابد.

دبیر اجرایی سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان افزود: تلاش می شود در آینده اصفهان به عنوان قطب تولید فیلم کودک و نوجوان فعالیت کند و اکنون زیرساخت‌های آن در حال فراهم شدن بوده و می‌توانیم در آینده به تولید فیلم‌های بلند در اصفهان هم بپردازیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج