معاون امور جوانان هلال احمر استان اصفهان گفت: طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستانه جمعیت هلال احمر به صورت همزمان از ۸ تیرماه در ۳۰ پایگاه این جمعیت در سراسر استان اصفهان، اجرا گردید.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، خانبازی اظهار کرد: برنامه ریزی برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان می تواند زمینه ساز رشد بسیاری از توانمندی های آنان شود که براین اساس طرح “شوق رویش” برنامه ریزی شد تا از تیرماه لغایت پایان شهریورماه در تمام شعبات جمعیت هلال احمر اجرایی شود.

وی بهینه سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان عضو سازمان جوانان هلال احمر را به عنوان یکی از برنامه های اصلی این سازمان عنوان کرد و ادامه داد: زمان فراغت ایام تابستان، فرصتی است که ما می توانیم برنامه های مختلف آموزشی، بشردوستانه، فرهنگی و اجتماعی را در سراسر کشور اجرایی کنیم تا توانمندی های جوانان در راه درست و صحیح هدایت شود چراکه اگر برنامه‌ای برای اوقات فراغت وجود نداشته باشد ممکن است این زمان به عنوان تهدیدی جدی مطرح شود.

معاون امور جوانان هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: در طرح «شوق رویش» که در ۳۰ مرکز در سراسر استان با بیش از ۳۱۰ مربی، ۳۰ کارشناس اجرایی و ۸ کارشناس ستادی اجرا خواهد شد، فعالیت در زمینه آموزش کمکهای اولیه، آموزشهای حرفه آموزی، مسابقات و برنامه های مختلف در حوزه پیشگیری از اعتیاد و خدمات عام المنفعه و بشر دوستانه در کانون های مختلف اجرا خواهد شد.

خانبازی افزود : بیش از یکصد رشته آموزشی برای اوقات فراغت در نظر گرفته شده است و باتوجه به اینکه در سال قبل با وجود  اینکه بخشی از ایام اوقات فراغت تابستان در ماه مبارک رمضان بود و بیش از ۵۰ هزار نفر در این کلاسها شرکت کردند، پیشبینی می‌شود امسال این تعداد به ۱۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

معاون امور جوانان هلال احمر استان اصفهان خاطرنشان کرد: طرح تابستانه اوقات فراغت جمعیت هلال احمر در همه شهرستانهای استان اجرا خواهد شد، این در حالی است که بیش از ۵۰ درصد از رشته‌های ارائه شده نیز با هدف ایجاد اشتغال و حرفه آموزی است که رشته‌های سفال و صنایع دستی از جمله مهمترین آنها است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج