رئیس سازمان ورزشی شهرداری اصفهان گفت: کودکان و نوجوانان می‌توانند حداقل برای یک هفته و به منظور رفت و آمدهای روزانه خود از منزل تا سینما، برای تماشای فیلم‌های جشنواره از دوچرخه استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، قاسمی اظهار کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند در ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری در شهر بسیار مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه استفاده از دوچرخه می‌تواند از آلودگی‌های زیست‌محیطی جلوگیری کند، افزود: کودکان و نوجوانان می‌توانند حداقل برای یک هفته و به منظور رفت و آمدهای روزانه خود از منزل تا سینما، برای تماشای فیلم‌های جشنواره از دوچرخه استفاده کنند.

رئیس سازمان ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: با برگزاری همایش دوچرخه‌سواری قصد داریم تا هنر سینما را به فرهنگ عمومی جامعه گره بزنیم و صنعت سینما را با صنعت ورزش ممزوج کنیم.

وی با بیان اینکه امروز تعداد زیادی از نوجوانان و کودکان اصفهان مسیر چهارباغ، پل خواجو و سی‌وسه‌پل و از آن جا به گلستان شهدا را با دوچرخه طی کردند، گفت: پیام این همایش، پیام فرهنگی و ارزشی است.

قاسمی در ادامه عنوان کرد: اگر امروز تئاتر و سینمای کشور در کمال آرامش و امنیت به کار می‌پردازد، همگی مرهون شهدای عزیزمان است که این هم نکته قابل توجه و مهمی است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان، زمینه‌ساز و بستر مناسبی برای ظهور و بروز استعدادهایی از کودکان و نوجوانان اصفهانی است که کمتر به آن پرداخته شده است، ابراز کرد: به عنوان نمونه در این جشنواره، خبرنگاران ماهر، عکاسی و فیلم‌برداری و غیره پرورش می‌یابند و استعدادهای زیادی می‌تواند شکوفا شود.

رئیس سازمان ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو افزود: قصد داریم تا در طول برگزاری جشنواره بچه‌ها را به استفاده از دوچرخه برای حضور در سینما ترغیب کنیم؛ این موضوع می‌تواند باعث فرهنگ‌سازی شود و در جلوگیری از آلودگی‌های شهری مؤثر باشد.

وی در پایان گفت: شهروندان می‌توانند از دوچرخه برای مسیرهای کوتاه استفاده کنند و خودروهایشان را از پارکینگ‌ها خارج نکنند و این موضوع علاوه بر اینکه در کاهش آلودگی هوا مؤثر واقع خواهد شد، در بهبود اقتصاد شهری و اقتصاد خانواده نیز چاره ساز است؛ در نهایت همه این‌ موارد منتج به سلامت خانواده خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج