عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نگاه دولت به کارآفرینان از همان ابتدا باید با دیدی بین‌المللی و در راستای صادرات جهانی برنامه‌ریزی و اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سید جواد حسینی کیا با اشاره به وجود قوانین تکراری در حوزه کارآفرینی، گفت: با تورم قوانین در این حوزه مواجه هستیم و نیاز است قوانین تکراری کنار گذاشته شود.

حسینی کیا با اشاره به‌ضرورت حرکت جامعه به سمت کارآفرینی، گفت: برای تحقق این امر باید چند بخش هم‌زمان باهم فعال شود.

وی افزود: یکی از اقدامات مؤثر در این زمینه ورود و اقدام بخش دولتی است به‌نحوی‌که دولت تسهیلات را به سمت رونق کارآفرینی سوق دهد.

وی افزود: همچنین دولت باید نرخ بهره تسهیلات را کم کرده و روند اعطای این تسهیلات را تسهیل کند و در اختیار کارآفرینان قرار دهد.

 حسینی کیا خاطرنشان کرد: درزمینهٔ پرداخت تسهیلات به کارآفرینان باید مناطق محروم به‌صورت ویژه دیده شوند به‌طوری‌که بتوان تسهیلاتی از صندوق توسعه ملی با نرخ بهره پایین و مدت‌زمان بازپرداخت و تنفس طولانی به کارآفرینان این مناطق پرداخت شود.

وی افزود:

حسینی کیا یادآور شد: از طرفی دولت باید نظارت بر کیفی بودن محصولات نیز داشته باشد زیرا کیفیت ضامن بقای آن محصول در بازار است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: از طرفی رونق کارآفرینی در کشور مستلزم ورود افرادی توانمند به این عرصه است.

وی تصریح کرد: افرادی که توانایی نداشته، از نیروی متخصص و نقشه کار بی‌بهره بوده و مشاوره قوی نداشته باشند درنهایت با ورود به مسیر کارآفرینی با عدم اقبال از سوی سرمایه‌گذاران مواجه شده و با کوچک‌ترین مشکل دچار بحران شده و هم منابع سرمایه‌گذار و هم منابع خود را به هدر می‌دهند و دچار ورشکستگی شده و با مشکلات بسیار مجدداً به چرخه بیکاری کشور وارد می‌شوند.

حسینی کیا، مجلس را بخش مؤثر دیگر درزمینهٔ رونق کارآفرینی کشور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر در بخش کارآفرینی و اشتغال با تورم قوانین مواجه هستیم.

وی افزود: نیاز است که قوانین بازنگری شده و قوانینی تکراری کنار گذاشته‌شده و قوانین جمع‌وجوری در این حوزه داشته باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه عدم اطلاع‌رسانی مناسب را مهم‌ترین مشکل حوزه کارآفرینی کشور دانست و عنوان کرد: در حال حاضر ما مراکز خوبی مانند شتاب‌دهنده درزمینهٔ حمایت از کارآفرینان داریم اما اطلاع‌رسانی خوبی درزمینهٔ استفاده از این ظرفیت صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: اگر اطلاع‌رسانی دقیقی در خصوص فعالیت مراکز حامی کارآفرینان ازجمله شتاب‌دهنده‌ها صورت گیرد و این مراکز باقدرت بیشتر وارد عمل شوند قطعاً معضل بیکاری با حمایت بیشتر از کارآفرینان در کشور رفع خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج