مدیر کمیته تشریفات سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته در مجموع حدود ۴۰ درصد در هزینه ها نسبت به جشنواره بیست و هشتم صرفه جویی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، تیموری اظهار کرد: کمیته تشریفات از اولین کمیته هایی بود که فعالیت های خود را برای جشنواره از دو ماه پیش آغاز کرد.

پیش بینی سه هتل در یک محور برای میهمانان

وی افزود: برای رزرو محل اسکان میهمانان از دو ماه پیش هتل های اصفهان از نقطه نظر کیفیت، امکانات و ظرفیت مورد بررسی قرار گرفتند که در نهایت سه هتل کوثر، پیروزی و شیخ بهایی به عنوان محل های اسکان و اقامت میهمانان داخلی و خارجی سی امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان انتخاب شد.

مدیر کمیته تشریفات سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اضافه کرد: میهمانان خارجی جشنواره در هتل پیروزی اسکان می یابند، و عوامل اجرایی جشنواره و اصحاب رسانه در هتل شیخ بهایی مستقر خواهند شد. محل اقامت درصد زیادی از مهمانان جشنواره شامل هنرمندان، عوامل هنری و فیلمسازان نیز در هتل کوثر خواهد بود.

تیموری با بیان اینکه تفاوت غالب برنامه های جشنواره سی ام با جشنواره های گذشته در صرفه جویی در هزینه ها است، ادامه داد: با تجربیاتی که از برگزاری جشنواره های دوره های گذشته به دست آوردیم، برای کاهش و به حداقل رساندن هزینه ها برنامه ریزی هایی را انجام دادیم.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه در دوره قبل جشنواره، ۱۳ هتل برای اسکان میهمانان رزرو شده بود که هر کدام از هتل ها در یک جای شهر بود و به همین دلیل حمل و نقل و ایاب و ذهاب میهمانان به سختی انجام می شد و هزینه های زیادی را می طلبید، امسال در مجموع سه هتل هماهنگ شده است که همگی  در یک محور (محور چهارباغ و حاشیه سی و سه پل) و نزدیک به محل اکران فیلم ها هستند.

مدیر کمیته تشریفات سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان افزود: این موضوع باعث می شود تا استفاده از وسایل نقلیه برای ایاب و ذهاب میهمانان به شدت کاهش یابد و در برخی موارد از بین برود. با این برنامه ریزی هزینه ایاب و ذهاب به یک پنجم هزینه های مشابه در جشنواره قبلی (جشنواره ۲۸ام)  تقلیل خواهد یافت.

تیموری اظهار کرد: در جشنواره امسال وسایل ایاب و ذهاب به صورت چرخشی از هتل ها به محل اکران فیلم ها تردد می کنند و خودروی خاصی برای میهمانان تعبیه نشده است.

فرصتی برای معرفی اماکن تفرجگاهی اصفهان فراهم شده است

وی با بیان اینکه این جشنواره فرصتی را برای معرفی مکان های تفرجگاهی و گردشگری اصفهان را فراهم کرده، اضافه کرد: تور گردشگری برای جشنواره برنامه ریزی شده است تا میهمانان خارجی و ایرانی بازدیدی را از مکان های تاریخی، توریستی و گردشگری اصفهان داشته باشند.

مدیر کمیته تشریفات جشنواره سی ام گفت:  آکواریوم اصفهان، باغ صدف ها، باغ پرندگان، باغ گل ها، باغ خزندگان، ابنیه تاریخی و فرهنگی مانند کلیسای وانک، ابنیه واقع در میدان نقش جهان، پل های تاریخی، محورهای تاریخی و بازار اصفهان  از جمله مکان هایی است که برای بازدید میهمانان در نظر گرفته شده است.

تیموری خاطرنشان کرد: به منظور دریافت غذا و همه امور مربوط به پذیرایی برای میهمانان کارت الکترونیک صادر می شود. این کار با هدف صرفه جویی در هزینه ها و نظم بخشیدن به برنامه ها و فعالیت ها انجام می گیرد و یکی دیگر از وجوه تمایز این جشنواره با جشنواره های قبلی به حساب می آید.

وی اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته در مجموع حدود ۴۰ درصد در هزینه ها نسبت به جشنواره ۲۸ام صرفه جویی شده است.

استفاده از اتوبوس های تشریفاتی برای کاهش در هزینه ها

مدیر کمیته تشریفات جشنواره سی ام با بیان اینکه استقبال و بدرقه میهمانان نیز در دستور کار کمیته تشریفات قرار دارد، اضافه کرد: اطلاعات پروازهای میهمانان خارجی دریافت شده است و تورلیدرها و همکارانمان که مسلط به زبان های انگلیسی و عربی هستند همراه میهمانان خواهند بود.

تیموری تاکید کرد: از اتوبوس های تشریفات مناسب که از طرف شرکت اتوبوس رانی شهر اصفهان تامین شده است، ایاب و ذهاب میهمانان انجام خواهد گرفت که این موضوع نیز به نوبه خود باعث صرفه جویی و کاهش هزینه ها خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج