مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان با بیان اینکه 67 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه فاضلاب هستندگفت: تا سال 1400 کل شهر اصفهان به ویژه نقاط حاشیه ای شهر تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، امینی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه 10 سال است که شاهد بحران آب  مواجه هستیم اظهار داشت: امسال هم علی رغم بارش‌های مناسب در استان‌هایی از کشور، فلات مرکزی و اصفهان با کاهش بارندگی مواجه بود.

وی افزود: هم اکنون بیش از 93 شهر تحت پوشش آب و فاضلاب شهری هستند که 85 درصد تأمین آب آنها را از زاینده‌رود انجام می‌دهیم همچنین 15 درصد دیگر آب از چشمه‌ها و قنوات تأمین می‌شود که جمعیت 4 میلیون نفری استان را در بر می‌گیرد.

امینی گفت: از سال ۸۹ تا ۹۵ بیش از ۵۰۰ هزار واحد به آمار مصرف کنندگان آب شرب اصفهان افزوده شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: در سال های گذشته کاهش بارش ها منجر به از دست دادن منابع آبی شده به طوریکه 5400 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب را از دست دادیم که شامل کاهش دبی آب  چاه های فلمن، چاه های متفرقه و محلی است.

وی افزود : ظرفیت چاه های متفرقه به شدت کاهش پیدا کرده و در چند سال گذشته 124 حلقه چاه را از دست دادیم.

امینی با بیان اینکه ساعت 16 تا 21 زمان پیک مصرف آب است، گفت: اگر برای مصرف هر نفر 150 لیتر آب را در نظر بگیریم، 1.5 لیتر صرفه‌جویی برای هر نفر که برابر یک بطری آب است و به راحتی می‌توان به این اندازه صرفه‌جویی کرد، در مجموع 6 میلیون لیتر صرفه‌جویی می‌شود که 40 هزار نفر دیگر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: کشف، جمع آوری و تعیین تکلیف انشعابات غیر مجاز، برخورد با انشعابات پر مصرف، جمع آوری پمپ های غیر مجاز و ... از جمله اقدامات قانونی انجام شده توسط آبفا است

وی افزود: در حال حاضر یکی از آسیب های جدی ما مشترکانی هستند که به صورت غیر مجاز اقدام به نصب پمپ می کنند.

امینی با اشاره به تاثیر افزایش دمای هوا در افزایش میزان مصرف آب در فصل تابستان گفت: با افزایش دما از 33 درجه به 35 درجه 16 درصد بر مصرف آب، با افزایش دما از 35 درجه به 37 درجه 20 درصد بر مصرف آب، با افزایش 37 درجه دمای هوا به 39 درجه 25 درصد بر میزان مصرف آب و با افزایش دمای هوا از 39 درصد به 40 درجه 30 درصد بر میزان مصرف آب افزوده می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان بیان کرد: تشکیل خانه فرهنگ آب برای نخستین بار در کشور در اصفهان راه‌اندازی شده و در تمام سال ادامه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج