مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت : ۵۷ درصد از دانش‌آموزان استان وارد شاخه‌های نظری شده‌اند درحالیکه میانگین حضور دانش آموزان کشور در این شاخه ۶۴ درصد بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، قائدی‌ها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از چالش‌های آموزش و پرورش موضوع هدایت تحصیلی بعد از اجرای سند تحول بنیادین است گفت: با تشکیل کارگروهی دانش آموزان و والدین آنها با روند هدایت تحصیلی آشنا می شوند.

وی افزود: ورود دانش آموزان به رشته های فنی حرفه ای و کاردانش در سال تحصیلی گذشته نیز 61 / 42 درصد بود در حالیکه میانگین این آمار در کشور 66 / 36 درصد بوده است.

قائدیها بیان کرد: این آمارها نشان می هد که در سال تحصیلی گذشته میانگین هدایت دانش آموزان استان اصفهان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش، 6 درصد بیشتر از میانگین کشوری بوده است.

وی به ارایه گزارشی از عملکرد آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ اشاره و تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته ۶۱ هزار و ۳۲۷ نفر دانش آموز در استان اصفهان برای هدایت تحصیلی داشتیم که ۳۰ هزار ۳۴۸ نفر آنها دختر و ۳۰ هزار ۹۷۹ نفر پسر بودند.

قائدیها افزود: امسال تعداد دانش آموزانی که وارد جرگه هدایت تحصیلی می شوند، ۶۲ هزار و ۲۶۴ نفر هستند که ۳۰ هزار و ۷۳۲ نفر دختر و ۳۱ هزار و ۵۳۲ نفر پسر می باشند.

وی به قبولی های اصفهان در کنکور سال 95 در دانشگاه های دولتی نیز اشاره کرد و گفت: قبولی دانش آموزان استان اصفهان در کنکور سال 95 در رشته ریاضی 73 درصد، در رشته علوم انسانی 72 درصد و در رشته تجربی 36 درصد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به ویژه مبارزه با مواد مخدر از جمله وظایف و اولویت‌های آموزش و پرورش است، ادامه داد: به پیشنهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یک کمیته فرهنگی خاص طی چهار سال گذشته تشکیل شده است.

قائدی‌ها بابیان اینکه از بین حدود 850 هزار دانش‌آموزی که در سطح استان اصفهان مشغول به تحصیل هستند نیمی از آن‌ها در مقطع متوسطه اول و دوم مشغول هستند، گفت: با پیشنهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کمیته فرهنگی ویژه‌ای در آموزش‌وپرورش استان تشکیل‌شده که اقدام‌های ویژه‌ای در حوزه پیشگیری انجام‌شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش استان سال گذشته توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اصفهان به‌عنوان دستگاه برتر شناخته شد، گفت: 18 برنامه و طرح در اداره کل آموزش‌وپرورش استان در سال تحصیلی 96-95 اجرا کرده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج