دبیر سی‌ امین جشنواره بین ‌المللی فیلم‌ های کودکان و نوجوانان گفت: حوزه انیمیشن از ظرفیت های زیادی برخوردار است و می تواند تحول بزرگی را در سینمای کودک و نوجوان ایجاد کند بنابر این برای استقلال حوزه انیمیشن تلاش خود را به کار بسته ایم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، علیرضا رضاداد  در نشستی خبری افزود: در جشنواره سی و سوم فیلم فجر هم دو انیمیشن در جشنواره شرکت داشتند زیرا این حوزه می‌ تواند مخاطبین بیشتری را به خودش جذب کند.

وی یادآور شد: استعدادهای زیادی ‏در این حوزه در کشور ما وجود دارد که می‌‌توان با سرمایه گذاری روی آنها به نتایج ارزنده ای دست یافت.‏‎ ‎

رضاداد در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: ‌برای نمایش کودکان یک سانس مستقل از نمایش آثار نوجوانان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: پیش‌ بینی قبلی این بود که این دوره با رویکرد ‏کودکان در اصفهان برگزار شود و حتی بحثی هم بود که بخش های کودک و نوجوان از یکدیگر جدا شود.

رضاداد اضافه کرد: به اینصورت که بخش کودک ‏در اصفهان و بخش نوجوان در همدان بصورت یک سال در میان برگزار شود.

دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ادامه داد: در شورای سیاستگذاری تجربه برگزاری دو دوره مستقل جشنواره نوجوان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد که داوری بخش کودک را جدا کنیم.

‏وی همچنین گفت: جشنواره امسال به دلیل زمانبَر شدن انعقاد تفاهمنامه بین سازمان سینمایی و شهرداری ‏اصفهان باوقفه برگزار می شود.

رضاداد افزود: باتوجه به برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر در زمستان و همزمانی ماه های محرم و صفر با مهر و آبان، اوایل تابستان بعنوان بهترین زمان برای برگزاری جشنواره بین ‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شد.

وی اضافه کرد: به ‏این دلیل که در فصل تابستان مدارس تعطیل است، فصل تابستان زمان مناسبی برای برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان است و تاثیر بسزایی در رونق بخشیدن به اکران فیلم‌های کودک و نوجوان خواهد داشت.

رضاداد ادامه داد: می توان از تجربه برگزاری سی امین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان در فصل تابستان برای برگزاری این جشنواره در فصل تابستان برای سال های آینده استفاده کرد.

سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از ٩ تا ١٥ تیر در اصفهان برگزار می ‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج