سوپرمارکت اینترنتی "هایپرکووک" عنوان طرحی است که توسط تیمی دانشجویی به سرپرستی اشکان یارمرادی در شتاب‌دهنده "تیک" پیگیری شده و اکنون با حمایت‌های شتاب‌دهنده و طی مراحل اجرایی، خود را برای ورود به بازار آماده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، اشکان یارمرادی سرپرست تیم سوپرمارکت اینترنتی "هایپرکووک" در خصوص این طرح و ویژگی‌های آن گفت: سوپرمارکت اینترنتی "هایپرکووک" سوپرمارکتی هوشمند است که بر اساس رفتار کاربر و نوع خریدهای کاربر پیشنهاد‌هایی را برای او مطرح می‌کند.

وی افزود: اولویت مهم این سوپرمارکت هوشمند در پیشنهاد خرید به مشتریان رعایت اصل سلامت است به‌طوری‌که این نرم‌افزار خوراکی‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که موادی مضری مانند نمک و قند پایین داشته و برای سلامت مشتریان سودمند باشد.

یارمرادی تصریح کرد: از طرفی این سوپرمارکت هوشمند است و به‌طور مثال اگر مشتری در این نرم‌افزار به غرفه بیسکویت‌ها سر بزند اما خرید نکند، خود نرم‌افزار به‌طور هوشمند متوجه علاقه و توجه مشتری به این غرفه شده و در بازه‌های زمانی مختلف پیشنهادهایی را از این غرفه به مشتری ارائه می‌دهد تا مشتری برای خرید بیسکویت راغب شود، به‌طور مثال انواع برندهای بیسکویت یا طعم‌های مختلف بیسکویت را به مشتری پیشنهاد داده و از این طریق او را برای خرید راغب می‌کند.

این دانشجوی مهندسی کامپیوتر با بیان اینکه این نرم‌افزار می‌تواند بر روی گوشی‌های اندروید و IOS مورداستفاده قرار گیرد گفت: برای اتصال سوپرمارکت‌ها به این نرم‌افزار با تعدادی از آنها که کیفیت محصول، استاندارد زمان ارسال محصول برای مشتری و سایر موارد که رضایت مشتری را به دنبال داشته باشد وارد صحبت شده و به این نرم‌افزار متصل می‌شود و مشتریان می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزار از فروشگاه آنها خرید کنند.

وی خاطرنشان کرد: از مزایای دیگر این سوپرمارکت اینترنتی این است که مشتری می‌تواند نزدیک‌ترین فروشگاه نزدیک به محل زندگی خود را پیداکرده و با خرید اینترنتی اجناس موردنیاز خود را در کمترین زمان ممکن درب منزل دریافت کند.

یارمرادی با بیان اینکه طراحی این نرم‌افزار سه ماه زمان برده است گفت: از ماه آینده این نرم‌افزار به بهره‌برداری رسیده و وارد مرحله اجرا می‌شود.

این دانشجوی مهندسی کامپیوتر با بیان اینکه نمونه‌های این سوپرمارکت اینترنتی بسیار است گفت: آنچه سوپرمارکت اینترنتی "هایپرکووک" را از سایر فروشگاه‌های اینترنتی متمایز کرده توجه ویژه به بحث سلامت است و در این سوپرمارکت پیشنهادهای سلامت‌محور به مشتریان جهت خرید داده می‌شود.

یارمرادی با بیان اینکه تیم 5 نفره کار طراحی و اجرای سوپرمارکت اینترنتی "هایپرکووک" را بر عهده داشته‌اند گفت: در کنار من کامیار صیفوری، شهلا طهماسبی، خشایار قره گوزلو و محمدمهدی حمزه در راه‌اندازی این فروشگاه اینترنتی همکاری داشته‌اند.

وی افزود: قطعاً اگر کار گسترش پیدا کند افراد بیشتری نیز وارد کار می‌شوند و می‌تواند اشتغال‌زایی خوبی برای تعداد زیادی از جوانان داشته باشد.

یارمرادی تصریح کرد: در فاز اول و طی یک ماه آینده سوپرمارکت اینترنتی "هایپرکووک" در کرمانشاه آغاز به کارکرده و در ماه‌های آینده در شهرهایی مانند سنندج و اهواز نیز شروع به کار می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه از گذشته سابقه آشنایی با شتاب‌دهنده را داشته است گفت: مدتی در تهران در یک شتاب‌دهنده فعالیت داشتم و تیم کاری ما با خدمات شتاب‌دهنده به موفقت رسید.

یارمرادی تصریح کرد: در کرمانشاه نیز به دنبال شتاب‌دهنده گشتم که خوشبختانه متوجه شدم کرمانشاه نیز شتاب‌دهنده دارد والان حدود دو ماهی است که در شتاب‌دهنده "تیک" مشغول به کار هستیم.

وی افزود: خوشبختانه شتاب‌دهنده "تیک" علاوه بر فراهم آوردن فضای مناسب کاری، مِنتورهای (مربی و مشاور) خوبی را نیز از استان‌های تهران، مشهد و شیراز برای ما و سایر تیم‌های حاضر در شتاب‌دهنده آوردند که حضورشان بسیار مثمر ثمر بود.

یارمرادی اظهار کرد: در کنار امکانات اداری و اینترنتی که در اختیار ما قراردادند، شتاب‌دهنده قرار است در فاز بعدی سرمایه‌گذاری نیز بر روی طرح‌های موفق داشته باشد که امیدواریم این سرمایه‌گذاری بر روی سوپرمارکت اینترنتی "هایپرکووک" صورت گیرد.

وی یادآور شد: قبل از اینکه وارد فاز سرمایه‌گذاری شویم شتاب‌دهنده، سِرور و مسائل سخت‌افزاری کار را نیز برای تهیه کردند.

یارمرادی با اشاره به لزوم گسترش مراکزی مانند مرکز شتاب‌دهنده "تیک" گفت: مراکز نوپا و صاحبان ایده نمی‌توانند افرادی را پیدا کنند که از آنها حمایت کند و مراکزی مانند شتاب‌دهنده هستند که می‌توانند با حمایت‌های خود صاحبان ایده را در جهت تحقق و تجاری‌سازی ایده‌هایشان یاری کنند.

وی افزود: در همین راستا ضرورت دارد در جهت گسترش و حمایت از مراکزی مانند شتاب‌دهنده اقدامات مؤثرتری از سوی دستگاه‌های مربوطه صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج