نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه گفت: ملت‌های مسلمان باید با همبستگی و فریاد «الله اکبر»، اسرائیل این غده سرطانی خاورمیانه را نابود کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با دعوت همگان به تقوا، پرهیزکاری و دوری از معصیت اظهار داشت: قیامت ظرف ظهور و بروز اعمال انسان‌هاست و حقیقت اعمال در آنجا ظاهر خواهد شد.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) گفت: ماه رمضان بهترین ماه برای رسیدن به درجات و مقامات الهی است و نزول قرآن در لیله‌القدر اهمیت این موضوع را می‌رساند.

آیت‌الله علما در ادامه با اشاره به روایتی از امیرالمومنین (ع) تقوی را حافظ انسان معرفی کرد و افزود: انسان در هر شغل و لباسی که هست باید تقوای الهی پیشه کند و رضایت خدا را جلب کند که در این صورت لذت دنیا و آخرت را کسب خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: به حمدالله امسال حضور مردم از هر سال پرشورتر بود و این حضور مشت محکمی بر دهان آمریکا و اسرائیل و دشمنان اسلام است.

امام‌جمعه کرمانشاه ابراز داشت: امام خمینی (ره) فرمود "ما با الله اکبر، شاه را بیرون کردیم نه اسلحه و ستیز و جنگ "، این فرمایش خطاب به مسلمانان جهان این را پیام را می‌رساند که " ای مسلمانان دنیا با الله اکبر اسرائیل را باید محو کنید ".

خطیب جمعه کرمانشاه تاکید کرد: این تکلیف همه یک میلیارد و نیم مسلمان جهان است که قدس و قبله اول مسلمین را آزاد کنند.

آیت‌الله علما روز قدس را روز زوال بی‌تفاوتی دانست و ابراز داشت: دنیا نمی‌تواند در مورد قبله اول مسلمانان و ظلم و ستمی که به مسلمانان می‌شود بی‌تفاوت باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه ادامه داد: اسرائیل یک رژیم کودک کُش است که جوانان فلسطین را به بند کشیده و زمین آنها را غصب کرده است لذا همه مسلمانان باید با همبستگی بین‌المللی این غده سرطانی را بیرون کنیم.

امام‌جمعه کرمانشاه گفت: ششم تیرماه سالروز سوءقصد به مقام معظم رهبری در سال ۶۰ است که خداوند برای این موقعیت دنیا ایشان را حفظ کرد و ۷ تیر سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله بهشتی و یارانش و آغاز هفته قوه قضاییه و ۸ تیر سالروز بمباران سردشت است.

وی در ادامه به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم و مرزبانان اشاره و بیان داشت: همان‌طور که رهبر انقلاب فرمود شهدا حق حیات برای کشور دارند و اگر ما با امنیت کامل امروز در نماز جمعه و راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنیم مدیون شهدا هستیم.

آیت‌الله علما خاطرنشان کرد: در این راستا همه مردم و مسئولین باید خود را زیر بار منت شهدا و خانواده‌های آنها بدانند و مبادا یک وقت خانواده‌های شهدا کاری داشته باشند و آنها را سرگردان کنند.

وی افزود: امام خمینی (ره) می‌فرمود شهدا را ولی‌نعمت ما و مقام معظم رهبری می‌فرماید شهدا و خانواده‌های آنها حق حیات بر گردن ما دارند لذا باید نهایت احترام را به آنها بگذاریم.

آیت‌الله علما به دیگر سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان بارها فرمودند آمریکا درصدد تغییر نظام اسلام است و هیچ‌وقت هیچ غلطی نکردند، ملت ایران سیلی نمی‌خورد بلکه سیلی می‌زند.

وی تصریح کرد: پس از این سخن کوبنده رهبر معظم انقلاب، نیروهای سپاه پاسداران موشک‌ها را به مقرهای داعش فرستاد و هدف این کار درسی بود برای دشمنان اسلام تا بدانند با چه کسانی روبه‌رو هستند.

آیت‌الله علما به اقرار دشمنان در ابتکاری بودن این کار سپاه اشاره کرد و بیان داشت: دشمن بداند بسیج، سپاه، مرزبانی، نیروی انتظامی و ملت ایران در حفاظت از انقلاب همیشه آماده و جان‌برکف هستند.

وی ضمن تشکر از نیروهای سپاه پاسداران، به این سخن امام (ره) که "اگر سپاه نبود کشور هم نبود " اشاره و بیان داشت: امام (ره) صبر و استقامت خانواده شهدا را یک ارزش مطرح کرد و ما هم با صبر و استقامت آنها زنده هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج