سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی از جذب 5.5 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، شکوه میرشاهی با اعلام این خبر اظهار داشت: این سرمایه گذاری ها در حوزه‌های فرش ماشینی، زیورآلات و طلا، چاپ و بسته بنده و ساخت و مونتاژ بردهای الکترونیکی از کشورهای افغانستان و چین با بیش از 155 فرصت شغلی جذب شده است.

وی افزود از ابتدای سال 106 شرکت با سهامداران خارجی با سرمایه‌ای بالغ بر 30 میلیون دلار خارج از چارچوب‌ تضامین دولتی نیز ثبت شده‌اند.

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گفت: در همین راستا این دفتر با توجه به نقش سرمایه گذاری خارجی در ایجاد فرصت‌های جدید تولیدی و شغلی در کشور،  اهمیت ویژه‌ای برای این حوزه قائل است.

میرشاهی تصریح کرد: پیرو مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر جذب 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در سال جاری، برش استانی این مصوبه در خرداد ماه ابلاغ شده که خراسان رضوی ملزم به جذب 1050 میلیون دلار در سال 96 است.  وی خاطر نشان کرد: دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، به عنوان نهاد متولی حوزه سرمایه‌گذاری با همکاری تمامی دستگاه‌های  اجرایی، میزان جذب سرمایه در بخش‌های مختلف را هدف گذاری کرده است.

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان مکلف به ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری هستند.

میرشاهی ادامه داد: سرمایه‌گذران می‌توانند شکایات خود از تعلل دستگا‌ه‌های اجرایی را پیگیری و متخلفان به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دولت معرفی خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج