مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: تاکنون بیش از ۴۹ هزار و ۳۰۰ تن کلزا در مراکز خرید به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده و ۱۳۰ میلیارد تومان طلب کلزاکاران ‌پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید رضا علیمحمدی درباره میزان خرید کلزا و پرداخت مطالبات کلزاکاران استان اظهار داشت: تاکنون بیش از 49 هزار و 300 تن کلزا در استان گلستان خریداری شده و امروز 30 درصد باقیمانده طلب کشاورزان استان پرداخت شد.

وی افزود: کل مجموع مطالبات کلزاکاران 130میلیارد تومان بود که امروز 30 درصد باقی مانده آن پرداخت شد و با این میزان 100 درصد طلب آن‏‎ها پرداخت شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ‌گلستان تصریح کرد: اکنون تنها یک مرکز خرید در منطقه شرق استان گلستان در شهرستان کلاله فعال است و کلزاهای مناطق کوهستانی را تحویل می‌گیرد.

علی‌محمدی اظهار کرد: کشاورزان امسال در بیش از 11هزار هکتار از مزارع استان گلستان کلزا کشت کرده بودند.

وی با بیان اینکه استان گلستان رتبه نخست تولید کلزا در کشور را دارد گفت: ‌میانگین برداشت کلزا در کشور یک هزار و 600 کیلوگرم در هکتار است که با اجرای دانش نوین باید به 2 هزار کیلوگرم در هکتار افزایش یابد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ‌گلستان همچنین درباره وضعیت خرید گندم هم گفت: از ابتدای فصل خرید محصول تاکنون یک میلیون و 10هزار تن گندم از کشاورزان استان گلستان خریداری شده است.

وی با اشاره به آغاز پرداخت پول گندم‌کاران استان افزود: با تخصیص اعتبار لازم، بیش از 185میلیارد تومان از طلب گندم‌کاران گلستانی پرداخت شد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان با اشاره به اینکه این میزان پول تنها برای 300هزار تن گندم خریداری شده است، تصریح کرد: در حال حاضر 20 مرکز خرید در استان گلستان فعال است و خرید در مناطق شهری تا پایان تیر و در مراکز کوهستانی تا پایان مرداد ادامه دارد.

علی‌محمدی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت، گندم‌کاران گلستانی یک میلیون و200 هزار تن محصول تحویل مراکز خرید دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج