فرمانده سپاه نینوای استان گلستان گفت: یکی از اصولی‌ترین آرمان‌های انقلاب نجات فلسطین از یوغ استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است و ایران حمایت خود از مبارزان فلسطین را ادامه می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سپاه نینوا، سردار رحمت‌الله صادقی درباره روز قدس اظهار کرد: یکی از اصولی‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی نجات سرزمین فلسطین از یوغ استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است.

وی تصریح کرد: یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) برای توجه همه مسلمانان جهان به‌ویژه مسلمانان ایران، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامگذاری کردند و این روز را را روز اسلام نامیدند.

سردار صادقی افزود: امام خمینی(ره) می‌خواست بفهماند مسئله آزادی سرزمین‌های فلسطینی از یوغ رژیم صهیونیستی مسئله اسلام است و باید همه کشورهای اسلامی و همه مسلمانان جهان در از بین بردن این رژیم غاصب تلاش کنند.

فرمانده سپاه نینوای گلستان بیان کرد: از سال نخست پس از پیروزی اتقلاب اسلامی تاکنون، همه‌ساله حضور چشمگیر مسلمانان در ایران اسلامی و دیگر کشورهای مسلمان حرکت بسیار شتابان و رو به جلویی پیدا کرده و در بیشتر کشورها، برای حمایت از مردم فلسطین و مقابله با سران رژیم صهیونیستی راهپیمایی برگزار می‌شود و این نخستین ثمره اقدام امام خمینی(ره) و ابتکار وی در نامگذاری این روز است که توانست شکنندگی رژیم صهیونستی را افزایش دهد به‌شکلی که استیصال این رژیم را همه‌ساله پس از روز قدس شاهد هستیم که توانست امیدی را در دل جوانان، مسلمانان و رزمندگان فلسطیتی ایجاد کند، به‌شکلی که ما گردان‌های تشکیل‌شده آزادی‌بخش در عرصه فلسطینی را شاهد هستیم و حرکت‌های نظامی و شهادت‌طلبانه آنان را همه‌ساله به‌چشم می‌بینیم.

صادقی به تأثیر روز قدس در جهان اشاره کرد و افزود: رژیم صهیونیستی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نتوانسته است هویت سرزمین فلسطینیان را به یک کشور اسرائیلی تبدیل کند و شاید در ظاهر بر آن سرزمین حاکمیت دارد و ماهیت آن سرزمین به‌لطف خدا، اسلامی باقی مانده و مردم حاضر در این سرزمین اشغالی خود را مهاجر در این سرزمین می‌دانند نه ساکن آن و این موضوع از دیگر دستاوردهای فرمان حضرت امام خمینی(ره) بوده است و این  حرکت را باید بیش از پیش پرشتاب‌تر، پرحضورتر و جدی‌تر به انجام برسانیم تا مردم مظلوم فلسطین در این ۷۰ سال تسخیر سرزمینشان بتوانند این حق از دست رفته را دوباره اعاده کنند و خودشان سرنوشت کشورشان را رقم بزنند.

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به نقش جمهوری اسلامی در برملا شدن چهره واقعی رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم اظهار داشت: جمهوری اسلامی با موضع محکمی که رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای در حمایت از مردم فلسطین و گروه‌های جهادی داشتند سبب شده  که انسجام قوی در درون مبارزان فلسطینی به وجود بیاید.

صادقی اظهار کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بنا بر این بود که همه کشورهای اسلامی و کشورهای عربی معاهده ننگین کمپ دیوید را با اسرائیل امضا کنند و اسرائیل از نیل تا فرات مستقر شود و در حقیقت ژاندارم منطقه شود اما پس از ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد آن هستیم که هیچ‌یک از این اهداف استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی تحقق پیدا نکرده است و این به‌لطف خدا و هوشمندی مقام معظم رهبری و حمایت همه‌جانبه مردم از روز قدس بوده و تا زمانی که این حمایت همه‌جانبه باشد قطعاً اسرائیل و استکبار جهانی ره به جایی نخواهند برد.

به‌گفته وی حضور گسترده مردم و شناخت مردم از عملکرد وحشیانه رژیم صهیونیستی در کشتار مردان و زنان و کودکان بی‌گناه فلسطینی سبب شکنندگی بیشتر این رژیم  شده است.

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به آینده رژیم صهیونیستی به آیه "انّ اللّه لایغیّر ما بقوم حتّی یغیّروا بانفسهم" اشاره کرد و افزود: مردم فلسطین با مجاهدت خود و با هوشمندی و حمایت خود از حرکت جدی مقابله با رژیم صهیونیستی می‌توانند عمر این رژیم را به حداقل برسانند و این وعده الهی است که خواست مردم تعیین کننده است و در سنت خداوند متعال این‌چنین پیش‌بینی شده و با این عزم و اراده محکم، اسرائیل از نقشه زمین پاک خواهد شد و خون پاک مظلومان فلسطینی قطعاً بی‌جواب نخواهد ماند.

صادقی از همه اقشار مختلف  استان گلستان خواست تا یک بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی روز قدس کارنامه موفقی را از خود به جا بگذارند و مراتب حمایت خود از مردم بی‌دفاع فلسطین و انزجار از اسرائیل را با مشت‌های گره‌کرده به دنیا نشان دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج