مردم همیشه در صحنه گستان بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس ندای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و انزجار از حکومت غاصب اسرائیل را سر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، مردم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مسلمانان در اقصی نقاط دنیا به خیابان‌ها می‌آیند تا حمایت خود را از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین که سال‌هاست مورد ستم و ظلم استکبار قرار گرفتند، اعلام کنند.

راهپیمایی روز جهانی قدس فرصت و بهانه‌ای برای اعلام همبستگی تمامی مسلمانان دنیا با ملت ستمدیده فلسطین است، مردم روزه‌دار استان گلستان هم امروز هم پای دیگر هم‌وطنان خود در ایران اسلامی از همان اوایل صبح به خیابان‌ها آمدند و با حمل پلاکارد بنر نوشته‌های فریاد حمایت از مردم فلسطین را بر سر گرفتند.

در این راهپیمایی مردم روزه‌دار گلستان هم‌نوا و هم‌صدا شعارهای مرگ بر اسرائیل، امریکا، انگلیس و آل سعود، الله‌اکبر، این‌همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، مرگ بر منافق و ... را فریاد زدند.

در شهر گرگان این راهپیمایی از حوالی ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح از میدان شهرداری به سمت چهارراه میدان و سپس مصلی گرگان در جریان است.

در بین جمعیت از تمامی رده‌های سنی و اقشار دیده می‌شود، برخی کودکان خود را با کالسکه به همراه آورده‌اند، برخی که سن و سالی از آن‌ها گذشته است عصازنان از کنار خیابان جمعیت را همراهی می‌کنند. حضور اقوام رنگارنگ هم که جلوه همیشگی راه پیمایی های گلستان است، حضوری که به‌تنهایی فریاد زن وحدت حاکم در این نگارستان ایران‌زمین است.

یکی از اساتید دانشگاه گلستان که به همراه دختر خردسال خود در این راهپیمایی شرکت کرده بود به خبرنگار مهر گفت: برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان پیام‌ها و نشانه‌های زیادی دارد.

زهرا جاهدی افزود: یکی از این نشانه‌ها، نماز جمعه است که در آن تمامی مسلمانان دنیا در صف واحدی قرار می‌گیرند و همدلی و همراهی خود را نشان می‌دهند و این راهپیمایی هم با اقامه نماز جمعه و پیام وحدت‌آفرین آن به پایان می‌رسد.

وی تصریح کرد: روز قدس، فقط روز فلسطین نیست بلکه روز اسلام است، روز حکومت اسلامی و روزی است که باید به ابرقدرت‌ها فهماند که در کشورهای اسلامی جایگاهی ندارند.

جاهدی اظهار کرد: ما با حضور خود در این راهپیمایی به استکبار اعلام می‌کنیم که روز قدس، به‌واقع روز حیات اسلام و مقابله ستمدیدگان با ستمگران است.

زینب خوجه، یکی از بانوان ترکمنی است که بالباس سنتی خود همراه با سایر دوستانش در راهپیمایی شرکت کرده است، در رابطه با علت حضورش در این راهپیمایی گفت: هدف ما از شرکت در راهپیمایی روز قدس اعلام انزجار از رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا است.

وی افزود: صحنه کشته شدن زنان و کودکان فلسطینی که گاها از تلویزیون پخش می‌شود بسیار دردناک است و من امروز با زبان روزه آمده‌ام که همدردی خودم را با آن‌ها نشان دهم و به آن‌ها بگویم که تنها نیستند.

بانویی دیگر که خود را دانشجوی دانشگاه منابع طبیعی گرگان معرفی می‌کند،  گفت: من برای اطاعت از فرمان امام راحل و حمایت از مظلومان جهان اسلام مخصوصاً فلسطین امروز به اینجا آمده‌ام تا نفرت خودم را به این حکومت کودک کش نشان دهم.

وی افزود: قطعاً شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» به گوش صاحبان این شعارها می‌رسد و آن‌ها باید بدانند در ایران اسلامی مردمی زندگی می‌کنند که هیچ‌گاه این شعار را فراموش نخواهند کرد.

این بانوی جوان ادامه داد: شرکت در راهپیمایی روز قدس به‌نوعی نشان‌دهنده پایبندی مردم به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتیبانی از ولایت‌فقیه است.

در بین جمعیت مردان و زنان زیادی دیده می شوند که دست کودکان خود را در دست گرفته اند و شعار سر می دهند. به سراغ یکی از این افراد می روم. سعید تازیکی که دست دو قلوهای خود را گرفته و همگام و همراه با جمعیت فریاد «الله اکبر» و «مرگ بر اسرائیل» سر می دهد می گوید دو کودکم را از خواب بیدار کردم و همراه خود به راهپیمایی آورده ام تا از همین سنین ابتدایی با آرمان های جمهوری اسلامی آشنا شوند و بدانند باید چه راهی را ادامه دهند.

وی ادامه داد: به یاد دارم همیشه همراه پدرم در راهپیمایی ها شرکت داشتم و حضور امروز من هم برای ادامه دادن راه پدرم در راه حفظ آرمان های انقلاب اسلامی است.

مردم همیشه در صحنه گلستان هرسال بدون در نظر گرفتن سرما، گرما برای اعلام حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین به خیابان‌ها می‌آیند و این نشان از غیرت این مردم مسلمان است و اینکه هر جا ندای مظلومیت مردمی را بشنوند در راه حمایت از آن‌ها گام برمی‌دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج