شهردار اصفهان گفت: تلاش کردیم پای عهدی که با مردم بسته بودیم باشیم. یکی از قول های ما به مردم اصفهان تکمیل خط یک تا ایستگاه آزادی تا پایان خردادماه بود و هم اکنون بسیار خوشحالیم که تکمیل این خط در مراحل پایانی خودش قرار دارد.خط یک

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مهدی جمالی نژاد در حاشیه مراسم بهره برداری آزمایشی فاز سوم خط یک قطار شهری اصفهان تصریح کرد: با همت همکارانم درسازمان قطار شهری اصفهان موفق به تکمیل سه ایستگاه دیگر از فاز سوم خط یک قطار شهری با کار بسیاری زیادی که برای انجام آن صورت گرفت، شدیم.

وی با بیان اینکه اتمام خط یک خیال ما را برای انجام خطوط دو و سه قطار شهری راحت تر می کند، ادامه داد: کلنگ زنی خط دو سال گذشته انجام شده و سه ایستگاه این خط نیز مراحل نهایی خود را سپری می کند.  

وی اضافه کرد: کارهای مطالعاتی خط سه در حال اتمام بوده و مراحل اجرایی آن به زودی آغاز می شود.

جمالی نژاد با بیان اینکه شاید باور اینکه تکمیل خط یک مترو پس از گذشت 50 سال از آغاز کارهای مطالعاتی آن، برای مردم سخت باشد، تاکید کرد: با تکمیل کارهای مختصر فاز سوم قطار شهری  در ماه آینده مسافرگیری آغاز می شود.

وی با تاکید بر اینکه فاز سوم با سه ایستگاه برای شهروندان عزیز اصفهانی راه اندازی می شود، گفت: دو ایستگاه میدان امام حسین (ع) و میدان انقلاب نیز مراحل نهایی خود را سپری می کند و به زودی به سه ایستگاه دیگر اضافه می شود.

 شهردار اصفهان با بیان اینکه توسعه شهر اصفهان را به شرطی می خواهیم که با تاریخ و هویت کهن این شهر مغایرتی نداشته باشد، تصریح کرد: تکمیل خط یک با مشکلات بسیاری در دهه های گذشته از قبیل مسائل میراثی مواجه بوده که هم اکنون تمام مشکلات و دغدغه های مسئولان میراث فرهنگی برای این خط با رعایت مسائل فنی مانند ضربه گیرها حل شده است.

وی گفت: با تجربه ای که از تکمیل خط یک برای مسئولان شهری بوجود آمده تکمیل خط دو (خط شرقی غربی) قطار شهری اصفهان بسیار آسانتر و سریعتر انجام می شود. با تکمیل خطوط سه و چهار نیز می توان گفت شبکه کاملی از قطار شهری، اصفهان را پوشش می دهد.

جمالی نژاد با بیان اینکه خط سه سمت جنوب شرقی به جنوب غربی اصفهان را پوشش می دهد، اضافه کرد: با راه اندازی خط چهار که در ادامه خط یک از امتداد ایستگاه قدس تا تقاطع غیر همسطح میدان استقلال را شامل می شود، در آینده ای نه چندان دور روان سازی بسیار خوبی را در برنامه اصفهان 1400 در شهر اصفهان شاهد خواهیم بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج