مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: صهیونیسم نوعی ملی گرایی افراطی است که دیگر نژادها را خوار و پست می شمارد و در پی دستیابی به قدرت است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در آستانه فرا رسیدن روز جهانی قدس اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی، ملت مسلمان ایران به ویژه پس از صدور پیام تاریخی امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ مبنی بر نام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، مسئله آزادسازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان‌های خویش قرار داد از این رو، همه ساله، روز قدس را به روز فریاد کشیدن بر سر ستم‌کاران تاریخ و به لرزه درآوردن پایه‌های سست رژیم اسرائیل تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی رحمه الله در ایران مهم ترین و جدیدترین تلاش در بیدار سازی امت اسلامی و عامل اتحاد مسلمین است که پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با این نگاه مسئله فلسطین را از مسئله ای عربی و قومی به مسئله ای فرا فرقه ای تبدیل کرد و آن را به دغدغه ای برای امت اسلامی متحول ساخت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: بی‌شک، یکی از اثرات کلیدی انقلاب اسلامی، ایجاد حس جمعی و وحدت اسلامی میان مسلمانان جهان بود در حقیقت، عملکرد فرافرقه‌ای و جهانی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه ‌ در سطح جهانی اسلام، به ویژه مسأله قدس شریف، موجب وحدت و هم‌دلی مسلمانان بر محور اسلام و آرمان‌های بلند اسلامی شد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی گفت: رژیم جعلی و غاصب اسرائیل تافته ای بافته شده به وسیله قدرت های استکباری است که در پی منافع خویش با هر ایدئولوژی پویا و فعالی به مبارزه بر می خیزد و منطقه پر کشمکش و ثروت خیز خاورمیانه اسلامی نیز از این قاعده دور نیست.

وی همچنین در ادامه بیان کرد: متعهدین در روز جهانی قدس به آنچه که باید و وظیفه دارند باید عمل کنند و منافقین و آنهایی که با ابرقدرت ها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسرائیل دوستی دارند، در این روز از راهپیمایی ملت ها جلوگیری می کنند، روز وقوع انقلاب اسلامی و دیدگاه های روشن امام توانست زاویه ای دیگر را در مبارزات مردم فلسطین باز کند و به تقویت هویت اسلامی این حرکت ها یاری رساند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطر نشان شد: شرایط حساس امروز منطقه خاورمیانه و جهان با وجود جریان انحرافی به نام داعش که تولد یافته از دل صهیونیسم و وهابیت است تلاشی دوباره برای فرقه زایی و از بین بردن اتحاد جهان اسلام است که تفکر پشت پرده این جریان سعی در خشن نشان دادن چهره اسلام و اسلام هراسی هستند و روز جهانی قدس فرصتی دوباره برای اتحاد و همدلی بین تمام مسلمانان جهان است تا با مشت های گره کرده به استکبار جهانی نشان دهند که بیدار هستند و از آرمان های اسلام کوتاه نمی آیند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج