رئیس پلیس آگاهی استان گلستان گفت: در سال گذشته ۲ برابر میزان کشفیات کالاهای قاچاق در استان افزایش و در سه ماه نخست افزایش ۲۱ درصدی کشف کالاهای قاچاق نسبت به ۳ ماه نخست سال گذشته را شاهد هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی مروتی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار داشت: اقتصاد کشور نیاز به مبارزه با قاچاق دارد و قاچاق به عنوان فرمان برای نیروهای مسلح از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است.

وی تصریح کرد: قاچاق اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده و بخش عمده بیکاری در کشور به قاچاق کالا در ارتباط است و تا زمانی که معضل قاچاق در کشور حل نشود بیکاری ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان تاکید کرد: خوشبختانه اشراف آگاهی به قاچاق افزایش پیدا کرده و در سال گذشته دو برابر میزان کشفیات کالاهای قاچاق در استان افزایش پیدا کرده و در سه ماه نخست امسال شاهد افزایش 21 درصدی کشف کالاهای قاچاق نسبت به سه ماه نخست سال گذشته هستیم.

مروتی بیان داشت: کالاهای قاچاق لوازم آرایشی، مواد خوراکی و بهداشتی از فیلترهای شبکه بهداشتی و غذا و داروی وزارت بهداشت وارد کشور نمی‎شود و شرایط نگهداری آنها برای ورود به کشور نامناسب بوده و در تست‎هایی که انجام شده شاهد این بودیم که بسیاری از این کالاها تاریخ انقضاشان گذشته بود و یا از استاندارد لازم برخوردار نبودند.

وی با بیان اینکه توصیه ما به مردم استان گلستان این است که از کالاهای قاچاق استفاده نکنند، تاکید کرد: دستورالعمل رسیدگی به سرقت صادر شده و این معضل به عنوان در همه دستگاه‎های اجرایی مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان ادامه داد: مردم نسبت به موضوع سرقت حساس هستند و ناجا برنامه‎ریزی خوبی برای کنترل و کاهش میزان سرقت دارد و ما در سامانه خود از سرقت یک لامپ تا سرقت خودروی سنگین را ثبت کردیم.

مروتی بیان داشت: سارقی نیست که یک جرم را تکرار کرده باشد و دستگیر نشده باشد.

وی درباره ارازل و اوباش اظهار داشت: در مورد امنیت مردم استان گلستان با کسی تعارف نداریم و در این حیطه مجرمی را در مقابل خود نمی‎بینیم، مردم از ارازل و اوباش نترسند، دستگاه قضا با جرائم خشن، کیف‎قاپی، خفت‎گیری برخورد خوب و قاطعی دارد و پرونده‎های سنگینی در مورد این افراد صادر می‎شود.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان تاکید کرد: متاسفانه برخی از جرائم دیر گزارش داده می‎شود و در زمان ورود دستگاه انتظامی بسیاری از مدارک و شواهد قابل جمع‎آوری نیست و درخواست ما این است که مردم به موقع گزارش جرم را اعلام کنند.

مروتی یادآور شد: کلاهبرداری به طریق کارت به کارت حساب بانکی جدیدا در استان اتفاق می‎افتد و برخی کلاهبرداران به مردم استان تماس می‎گیرند و اقدام به کلاهبرداری می‎کنند.

وی گفت: درخواست ما این است که مردم به شبکه‎های ماهواره‎ای، اس‎مس‎ها از پنل‎های پیامکی و تبلیغات در مورد خرید داروهای لاغری، چاقی، ترک اعتیاد از خارج از کشور اعتنا نکنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج