فرمانده نیروی انتظامی گلستان از رفع تصرف بیش از ۷ هزار متر از اراضی ملی استان به ارزش تقریبی بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهرستان رامیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی‌اکبر جاویدان اظهار داشت: در پی اخبار دریافتی مبنی بر تصرف اراضی ملی در یکی از مناطق روستایی رامیان، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی گفت: در همین راستا با تشکیل تیمی ویژه، متشکل از عوامل پلیس آگاهی به اتفاق نماینده اداره منابع طبیعی و دستگاه قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان ادامه داد: در پی نقشه برداری و جانمایی از عرصه اراضی ملی مورد نظر و استعلام‌های صورت گرفته مشخص شد، بیش از هفت هزار متر مربع از اراضی ملی توسط شخصی مورد تصرف غیرقانونی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: کارشناسان منابع طبیعی، ارزش ریالی این اراضی ملی تصرف شده را بیش از 7 میلیارد و500 میلیون ریال برآورد کرده اند.

فرمانده انتظامی استان گلستان اظهار داشت: با هماهنگی مراجع قضائی، فرد مورد نظر دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد که در تحقیقات تخصصی انجام شده به دلیل نداشتن مدارک مبنی بر اثبات مالکیت به جرم خود اعتراف کرد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

سردار جاویدان ضمن تاکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با متصرفان غیر قانونی اراضی ملی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه دست درازی به اراضی ملی و اطمینان از صحت آن، مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش دهند.

کشف کلاهبرداری از یک شرکت در گرگان

فرمانده انتظامی استان گلستان همچنین  از دستگیری کلاهبرداری که با فاکتورسازی اقدام به کلاهبرداری یک میلیارد و 700 میلیون ریالی از یک شرکت کرده بود، خبر داد.

سردار علی اکبر جاویدان گفت: رسیدگی به این پرونده با مراجعه مدیران این شرکت به ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان کلید خورد.

وی افزود: شاکیان این پرونده با مراجعه به ماموران پلیس اظهار داشتند، با بررسی اسناد شرکت و سیستم حسابداری متوجه خروج برخی کالاها از شرکت و کمبود کالاهای موجود از تعداد واقعی آن شدند.

فرمانده انتظامی استان گلستان ادامه داد: با اظهارات به دست آمده از مدیران شرکت وبررسی فاکتورها و اسناد بایگانی شده توسط ماموران مشخص شد بسیاری از فاکتورها ساختگی بوده و با عددسازی بسیاری از کالاها از شرکت خارج شده است.

وی تصریح کرد: با اطلاعات و سرنخ‌های به دست آمده ماموران موفق شدند عامل این فاکتورسازی‌ها را که یکی از کارکنان شرکت بود، شناسایی و دستگیر کنند.

سردار جاویدان گفت: متهم به یک میلیارد و 700 میلیون ریال کلاهبرداری از شرکت اعتراف کرد که ضمن تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج