فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان از انهدام یک باند سه نفره سارقان احشام و کشف 20 راس دام سرقتی به ارزش 150 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ حسین بساطی اظهار داشت: در پی دریافت شکایاتی مبنی بر سرقت احشام از دامداری های شهرستان گلپایگان تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان آغاز شد.

وی افزود: کارآگاهان با پیگیری های مکرر متوجه شدند این سارقان سرقت های دیگری نیز انجام داده اند که در همه سرقت ها با صورت های پوشیده ، به دامداری ها ورود و احشام را سرقت می کردند.

این مقام مسوول ادامه داد: سرانجام یک باند سه نفره از سارقان شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی ضربتی همه اعضا باند دستگیر شدند.

سرهنگ بساطی با بیان اینکه سارقان در بازجویی های پلیس به سرقت 20 راس دام با همدستی دو مالخر اعتراف کردند اظهار داشت: مالخران این پرونده نیز دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان در پایان از دامدارن خواست : محل نگهداری احشام را به سیستم های پیشگیری از سرقت مانند دزدگیر مجهز کرده و از ورود افراد غریبه که تحت عنوان مشتری دام به شما مراجعه می کنند به محل نگهداری احشام خودداری کنید، نسبت به تجهیز نگهبانان به وسایل حراستی و ارتباطی نظیر تلفن همراه اقدام گردد، به نگهبانان و کارگران آموزش داده شود که هر گونه موارد مشکوک را سریعا به پلیس اطلاع دهند، هر چند وقت به صورت غیر مترقبه در طول شبانه روز از نگهبانان بازدید و سرکشی کنید، آمار احشام هر روز و هر شب کنترل شود ، از دادن هر گونه اطلاعاتی اعم از تعداد نگهبان ها و احشام به افراد غیر خودداری شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج