مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: حضرت علی (ع) شخصیتی فراتر از زمان و مکان بشریت بود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت علی (ع) اظهار کرد: حضرت علی (ع) شخصیت فراتر از زمان و فراتر از درک مردم زمان خود بود.

وی بابیان اینکه حضرت علی (ع) در دوران زندگی بعد از پیامبر یکی از عالی‌ترین و والاترین شخصیت‌ها بود، افزود: نقش حضرت علی (ع) در ۲۳ سال دوران پیامبری نقش بی‌بدیل و غیرقابل‌انکار برای همه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: حضور حضرت علی (ع) در اجتماع تأثیر فراوانی در جذب و نگه‌داری مسلمانان داشت و نمی‌توان چنین شخصیتی را به زمان و مکان محدود کرد چراکه فراتر از زمان و مکان تاریخ است.

حجت‌الاسلام ولی نژاد بابیان اینکه حضرت علی (ع) در دوران خودش ناشناخته ماند، اظهار کرد: اقبال لاهوری در رابطه با حضرت علی (ع) می‌گوید من تعجب می‌کنم او چرا زودتر از زمان خودش به دنیا آمد و زودتر از زمان خودش درگذشت یعنی دنیا توان شناخت او را پیدا نکرد و قبل از اینکه توان شناختش را پیدا کند از دنیا رفت.

وی تصریح کرد: بخشی از خدمات فرهنگی حضرت علی (ع) در قالب نهج‌البلاغه به دست ما رسیده و همه دانشمندان را مبهوت کرده که گوینده این سخن کیست و نویسنده این خطبه‌ها چه کسی است که این‌قدر دوراندیش و بلند نگر بوده است.

نهج البلاغه کتاب زندگی انسان هاست

حجت‌الاسلام ولی نژاد اظهار کرد: نهج‌البلاغه کتاب زندگی انسان‌هاست و حضرت علی (ع) اختصاص به مسلمانان ندارد و متعلق به بشریت است و لذا مسلمانان این حق را ندارند که حضرت علی را تنها مختص به خود بدانند.

وی افزود: این انسان بزرگ به دست انسان پلیدی به نام ابن ملجم به شهادت رسید که بشر را از یک فیض بزرگ محروم کرد و نتوانست از تمام ابعاد وجودی وی بهره ببرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج