استاندار کرمانشاه گفت: عراق یک بازار بزرگ صادراتی برای استان کرمانشاه محسوب می‌شود که می‌توان حجم بسیار وسیع و متنوعی از کالاهای مختلف را به این کشور صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رازانی در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه با تأکید بر لزوم تنوع‌بخشی به کالاهای صادراتی از مرزهای مبادلاتی استان اظهار داشت: هم‌اکنون کشوری مانند چین طیف وسیعی از کالاها -از سوزن خیاطی گرفته تا سنگ‌قبر- را به کشورهای دنیا و ازجمله ایران صادر می‌کند و با همین رویکرد توانسته به یک رشد بالای اقتصادی دست پیدا کند و شاهد یک جهش بزرگ اقتصادی باشد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: عراق یک بازار بزرگ صادراتی برای استان کرمانشاه محسوب می‌شود که می‌توان حجم بسیار وسیع و متنوعی از کالاهای مختلف را به این کشور صادر کرد.

این مقام عالی استان با تأکید بر ضرورت تشکیل یک کارگروه به‌منظور تقویت توان صادراتی استان اظهار داشت: این کارگروه تخصصی با محوریت بخش خصوصی و با حضور دیگر دستگاه‌های زی ربط در اتاق بازرگانی تشکیل می‌شود و به‌صورت مستمر به برنامه‌ریزی برای توسعه اقلام صادراتی و افزایش توان صادراتی استان می‌پردازد.

وی برنامه‌ریزی برای توانمندسازی تجار را یکی دیگر از وظایف کارگروه تقویت توان صادراتی استان برشمرد و گفت: تجار بانه‌ای و مریوانی طی این سال‌ها در عرصه صادرات صاحب توانمندی‌های بسیار گسترده‌ای شده‌اند و برخی از آن‌ها تبدیل به تجار بین‌المللی شده‌اند.

دکتر رازانی تصریح کرد: در استان کرمانشاه نیز باید با برنامه‌ریزی مناسب برای تقویت و توانمندسازی تجار بخش خصوصی تلاش کرد تا در آینده شاهد تربیت تجار بین‌المللی و درنتیجه پویایی هرچه بیشتر این بخش باشیم.

در ادامه این نشست گزارش‌هایی از آخرین وضعیت طرح جامع پرویزخان، اقدامات صورت گرفته برای ایجاد رویه ترانزیت کالا در مرز پرویزخان و همچنین گزارشی از وضعیت مبادلات تجاری استان در دوماهه اول ارائه شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج